Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Geniş Kalçalı Bayanlar Nasıl Giyinmeli?

Geniş Kalçalı Bayanlar Nasıl Giyinmeli?

“ Vücut tipimizi biliyorsak giyinmek ve şık olmak hiçte zor değil! İlk önce kendinizi tanıyın ve sevin sonrasında çözümler sonsuz... ”

Büyük kalçalılara giyim önerileri...

Büyük kalçalarıyla ünlenenler başta Kim Kardashian, Jennifer Lopez, Beyonce, Shakira olmak üzere bir çok kişi sayılabilir. Tabi onlar ünlü ve ne giyse bir şekilde yakıştırdığı  düşünülüyor ancak işler günlük hayatta maalesef böyle değil ve geniş kalçalılar için kıyafet almak  ve yakıştırmak bazen eziyete dönüşebiliyor. Peki ne gibi çözümler olabilir geniş kalçalı bayanlar için gelin göz atalım...

İlk ve en önemli kural her zamanki gibi vücudumuzu iyi tanımamız, güzel taraflarımızı olduğu kadar kusurlu demesekte kamufle edilmesi gereken taraflarımızı iyi bilmek! Vücudunuza ya da yüzünüzde nereniz güzelse onları ön plana çıkarıp beğenmediğimiz taraflarımızı kamufle etmeliyiz. 

Eğer kamufle edilmesi gereken noktamız geniş basenler ise;

Yüksek belli pantolonlar Yüksek belli kotlar, ispanyol paça pantolonlar müthiş birer kurtarıcıdır. İşte kanıtları...

Kemerler: Gardrobunuzda kemerlerin her çeşidini bulundurun. Belinize vurgu yapabileceğiniz kıyafetler geniş kalçalı kadınlar için minik ama önemli bir tüyo.

Düşük bel pantolonar: Düşük belli, bol pantolonlar geniş kalçalı kadınlar için harika bir seçim. Şık, desensiz tişörtlerle kombinlediğinde ve doğru renk kontrastı oluşturulduğunda tüm dikkat kalçalardan kıyafetin geneline yayılacaktır.

Asimetrik detaylar, salaş elbiseler: Maksi boy şile elbiseler, geniş kalçalı kadınların giyebileceği modellerden.

Etekler/elbiseler ve topuklu ayakkabılar: Tütülü, pilili etekleri giymek istiyorsanız ince topuklu ayakkabılarla giyin. Bacaklarınız daha uzun görünür ve boyunuz da uzar, dolayısıyla geniş olan bölgeyi boyunuzu uzatarak destek olmuş olursunuz.

İnce kumaşlar: İnce kumaşlı etek, elbise ve pantolonlara yönelin. Daha zarif görünürken görüntü akar ve güzelleşir.

Peplum detaylar:Peplum beli ince göstermek ve geniş kalçaları kamufle etmek için mükemmel bir tercihtir.

Çan etekler, ince topuklularla birleştirilmeli. Topuklu ayakkabı kalçayı daha dik gösterirken çan etek kalça genişliğini örtecektir.

Koyu renkler: Özellikle alt bölgenizin kıyafetini koyu renklerden seçmeye özen gösterebilirsiniz. Koyu renkler her zaman daha küçük gösterir.

Dizin tam bitiminde etekler demode olsa da doğru kombinasyonla sizi modern ve şık gösterecektir. Doğru ayakkabı ile doğru renk ve deseni bir araya getirin. 

Geniş kalçalıysanız yapmamanız gerekenler:

=> Uzun elbiselerden mümkün olduğunca uzak durun ve mümkün olduğunca diz üstü elbiselere yönelin.

=> Neon renklerden uzak durun çünkü çok parlak olduğu için olanı daha çok büyütür ve kendini daha çok ön plana çıkarır.

=> Saçlarınız uzunsa daha kısa saçlara yönelin.

=> Pilili ve büzgülü eteklerden kaçınıp düz modellere yönelin.

=> Kalın kumaşlardan uzak durun çünkü kalın kumaşlar her zaman vücudun kıvrım noktalarını daha kalın gösterir.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın