Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Kır Düğününde Hangi Gelinlik Modelleri Seçilmelidir?

Kır Düğününde Hangi Gelinlik Modelleri Seçilmelidir?

“ Özellikle bahar dönemlerinde kır düğünlerini tercih ederiz. Hem açık havanın güzelliği hem de geniş alanın avantajlarını kullanmak oldukça cazip görünür evlenecek kişilere... ”

Düğün organizasyonunu kır düğünü olarak belirleyen çiftlerin, gelinlik ve damatlık seçimlerini ona göre planlaması gerekmektedir. Kır düğününde hangi gelinlik modelleri seçilmeli sorusu, düğün günü gelip çattığı zaman son derece önemli olmaya başlayacaktır. Kır düğünü için gelinlik modellerine başvuracak olan gelinlerin, şu hususlara olabildiğince dikkat etmesi gerekecektir.

Vücuda Uygun Gelinlik Seçimi Yapın

Vücudunuza mutlaka uygun olacak bir gelinlik seçimini yapmanız gerekecek. Kır düğününüz için tercih edeceğiniz gelinlik, vücut ölçülerinizle birebir uyumlu olmalıdır. Çok fazla dar ve uzun gelinlik modellerinin seçilmemesi gerekir. Özellikle gelinliğin kuyruk bölümünün uzun olması, kır da yapılacak olan düğününüzde zor anlar yaşamanıza neden olabilir. Rahat rahat hareket edebilmeniz için gelinliğin çok uzun olmayacak modellerini seçmelisiniz.

Mevsime Göre Gelinlik Model Seçimi

Kır düğününüzün ne zaman, hangi tarihte yapılacağına karar vermelisiniz. Planlamanızı yaptıktan sonra düğününüz hangi mevsime geliyorsa, gelinliğinizi mevsime uygun şekilde seçmelisiniz. Kır düğünü gelinlik modellerini seçecek olan gelin adaylarının, daha sade tasarımlarına başvurması gerekir. Çünkü düğününü otantik bir havada yapacağından dolayı gelinliklerinin sade şekilde seçilmesi ayrı bir doğallık verilmesine yardımcı olacaktır.

Kır Düğünlerinde Şifon Gelinlikler

Kır düğünü yapmaya karar veriyorsanız, gelinlik tercihinizi şifon gelinlik modelleriyle taçlandırabilirsiniz. Görsel açıdan bakıldığında oldukça hoş görünümleri ile dikkat çeken şifon gelinlikleri kullanabilirsiniz. Şifon gelinliklerin en çok tercih edilen modeli, üst bölümü taşlı veya dantel olanlarıdır. Eğer ki kır düğününde zarif şekilde görünmek istiyorum diyorsanız, o zaman şifon gelinlik modelleri sizin için ideal olacaktır.

Robalı Şık Gelinlik Modellerinin Kır Düğünlerinde Kullanılması

En heyecan verici anlardan biri olarak bilinen düğünlerinizde, robalı şık gelinlik modellerine başvurabilirsiniz. Şık tasarımı ile adeta büyüleyen robalı gelinlik modelleri, gelinlerin son zamanda favorilerinden biri olmayı başarıyor. Robalı düz kesim, yarım balıkçı sade gelinlikler diğer kabarık gelinlik modellerine oranla daha hoş duruyor. Kır düğünü içinde bu tarza sahip gelinlikler daha uyumlu oluyor.

Sweat Tarzı Kuyruklu Gelinlik Model Şıklığı

Kır düğünümde kuyruklu bir gelinlik istiyorum diyorsanız, çok uzun olmamasına dikkat edilmelidir. Bu yüzden daha çok sweat tarzı kuyruklu gelinlikler daha ideal olacaktır.

 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın