Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Kate Moss Stili

Kate Moss Stili

“ 90lı yılların moda ikonu ve super modeli Kate Moss'u ve tarzını yakından tanıyalım... ”

KATE MOSS KİMDİR?

16 Ocak 1974 yılında South London, İngiltere‘de dünyaya gelen İngiliz süper model. Annesi Linda Rosina Shepherd bir butikte yönetici, babası Peter Edward Moss ise havaalanında yazmandı. Anne babası Moss 13 yaşındayken boşandılar. Moss okulda parlak bir öğrenci değildi ancak sporla  ilgileniyordu.


14 yaşındayken Bahamalarda yaptığı tatilin dönüşünde New York‘taki JFK havaalanında Storm Model Management’ın kurucusu Sarah Doukas tarafından keşfedilmiştir. Onu İngiliz basınıyla tanıştıran ilk çalışma Corinne Day tarafından The Face isimli moda dergisi için siyah beyaz olarak çekilen “The Third Summer of Love“dı. 


90’lı yıllarda dönemin ünlü süpermodelleri Cindy Crawford, Lisa Snowdon, Claudia Schiffer ve Naomi Campbell‘dan tarz ve görünüm olarak ayrıldığı için anti-supermodel olarak anılan Moss, o dönemde uyuşturucu kullanmaya başlamıştı. İspanya‘da aldığı fazla miktarda kokain sonucu komaya giren model bir süre tedavi görmüştü. 

Kate Moss ve Mario Sorrenti

15 Eylül 2005 yılında Daily Mirror gazetesi modelin kokain alırken görüntülenen fotoğrafını yayınlayınca büyük bir skandal başlamış oldu. Olaydan sonra Moss’un anlaşmalı olarak çalıştığı bir çok firma modelle olan bağlantısını kopardı. Ardından yakın arkadaşlarından Stella McCartney‘in tasarımlarını yaptığı H&M’le anlaşan Moss’a Chanel ve Burberry gibi moda devlerinden teklif yağmaya başladı. Naomi Campbell, Helena Christensen, Catherine Deneuve ve eski erkek arkadaşı Johnny Depp Moss’u desteklediklerini açıkladılar ve bu zor dönemde modeli yalnız bırakmadılar. 

Kate Moss ve Johny Deep

Mario Sorrentive Johnny Depp gibi isimlerle uzun süren ilişkiler yaşadıktan sonra Dazed & Confused’ın editorü Jefferson Hack‘ten 29 Eylül 2002‘de Lila Grace isminde bir kız çocuğu oldu.

Kate Moss ve Jefferson Hack

Hack’ten ayrıldıktan sonra adı uzun süre Pete Doherty‘yle birlikte anılan model, Babyshambles grubunun vokalisti olan sevgilisinden evlenme teklifi aldı. Grubun Londra konseri sırasında Doherty’nin basına Moss’la nişanlı olduklarını duyurmasından sonra 2007 yazı boyunca çift hakkında yapılan dedikoduların sonu gelmedi. Zira Doherty başka biriyle görülmüş, Moss aldatılmayı hazmedemeyerek ondan ayrılma kararı almıştı. 

Gitarist nişanlısı Jamie Hince'le 1 Temmuz 2011 de 12. yüzyıldan kalma bir kilisede evlendi. 

Kate Moss Jamie Hince

Kate Moss halen kızı Lila-Grace’le birlikte St John’s Wood, Londra’da yaşamaktadır.

Kate Moss Stili

Şimdi Moss'u biraz tanıdıktan sonra gelelim stiline ve salaş giyim tarzına... Sıra dışı bir modeldi çünkü 90lı yıllarda yani yeni popüler olduğu dönemlerde diğer modellere nazaran daha asi, farklı ve rahat bir stilde giyiniyordu. Aslında günümüzdeki giyim şekline baktığımızda çok farklı bir tarza büründüğünü söyleyemeyiz. 

90lı yıllardan bu yana Kate Moss "slip elbise" tutkunlarından birisi. 

Siyahı her parçada seviyor. Tulum, kısa elbise, şort...vs

Kate Moss Stili

Kate Moss'un en çok tercih ettiği 3 renk var. Siyah, beyaz ve gri. Daha spor ve salaş, bohem bir tarza sahip. Şimdi günlük giyim stilinden birkaç foto paylaşalım.

Bohem ve western stillerini de seviyor. İşte birkaç örnek..

Kate Moss Stili

Birkaç tane de gençlik dönemlerinden fotoğrafını paylaşalım...

Kate Moss Stili

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın