Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Kadife Trendi

Kadife Trendi

“ Kadife Trendi, kadife modası, kadife nasıl giyilir, kadife elbise modelleri, kadife elbise kombinleri, kadife etek nasıl giyilir, kadife gömlek nasıl giyilir, kadife nasıl kombinlenir... ”

Kadife Kıyafetler Nasıl Kombinlenir?

Kadife kumaş, dökümlü modellerde harika görünen, yüzeyi ışıltılı, hafif tüylü bir kumaştır. Genellikle sonbahar kış sezonunda kullanılan yumuşak ve çok zarif bir kumaştır aynı zamanda. Fitilli ve düz olmak üzere çeşitleri de bulunur. Kadife kumaştan birçok farklı kıyafet üretilmektedir. Fitilli kadifeden pantolonlar, ceketler, kabanlar, düz kadifeden abiye elbiseler, kadife etekler, kadife bluzlar…

Şimdi Kadife Kıyafetler nasıl giyildiğinde ve neyle kombinlendiğinde güzel görünür bir göz atalım.

 • Kadife gömlekler jeanlerle, taytlarla oldukça spor ve şık kombinler oluşturur. Özellikle kış sezonunda bu iki çok tercih edilmektedir.
 • Kadife taytlar da dokusu ve görüntüsünden dolayı çok şık ve zarif görünür. Üzerine ince trikolar, ince kumaştan gömlekler, triko kazaklar oldukça rahat ve spor gösterir.
 • Kadife pantolonlar genelde İspanyol paça olarak karşımıza çıkar. Dökümlü bir kumaş olmasından dolayı kadife kumaş İspanyol paçalara çok yakışır. Bunun yanı sıra kadife pantolon-ceket takımları da klasik ve ofis giyimi için oldukça şık parçalardır.
 • Kadife etekler genelde kısa ve kloş olarak karşımıza çıksa da uzun kadife etekler de oldukça şık görünmekteler.
 • Kadife elbiseler ise dar ve dökümlü modeller olmak üzere ikiye ayrılmakta. Dar, kısa, vücuda tam oturan kadife elbiseler için iddialı vücutlar gerekirken oldukça seksi elbise modelleridir ve giymek cesaret ister. Çünkü kiloları ya da fazlalıkları direk gösteren modellerdir.
 • Diğer kadife elbiseler ise drapeli, büzgülü modeller olup kadife kumaşın asıl güzelliğini çıkaran modellerdir. Uzun olurlar, dökümlü etekleri vardır. Vücudun belli bölgelerinde büzgüleri olur bu tür elbiselerin ve çok zarif gece elbiseleridir.
 • Şimdi de kadife blazer ceketlere göz atalım. Ceketlerde kadife dokusu gerçekten muhteşem görünür. Gerek klasik bir tarzda gerek spor bir tarzda kullanılan kadife ceketler oldukça şık bir modeldir.
 • Son olarak ise kadife kabanlara göz atalım. Kadife kabanlar genelde mevsimlik modellerdir. Biraz tarih kokan süslü modellerdir aynı zamanda. Fırfırları ya da büzgülü kısımları bulunan romantik modellerdir kadife kabanlar.
 • Kadife kumaşlar her zaman düz kumaşlar olmayabilir. Desenler de kadifelere çok yakışmaktadır.
 • Kadife sadece kıyafette değil ayakkabı ve çantalarda da görünmektedir.
 • Kadife parçaları deri gibi parlak parçalar yerine süetlerle kombinlemek hem bohem hem de farklı bir stil yaratmak için doğru adım olacaktır.

Yabancı moda tasarımcılarından Ralph Lauren 2013-14 sonbahar kış sezonunda bol bol kadife kullanmıştı. 2016-2017 sonbahar kış sezonunda da birçok ünlü marka kadife bol miktarda yer vermişlerdi. Elie Saab 2017-18 Sonbahar/Kış Couture

 

 

sabah bana sitem ettiniz. ben üzüldüm ve biraz da düşündüm. Ben sizinle çalışmak istedim çünkü "işini yap, nerede, ne zaman nasıl yaparsan yap, ben sonuca bakarım" demiştiniz. bu lafınızı unutmadım ben. beni diğer arkadaşlarla bir tutmayın da demiştim, ben burda kendi işlerimi yaparken gazeteye de elimden geldiğince katkı sağlıyorum, ilerleyen süreçlerde daha adapte olup daha çok katılımım da olacak. bunları konuştuk zaten. ben zaten hem sorumluluk hem de disiplinliyimdir. az çok beni biliyorsunuz.

emin olun burada en çok ben kalıyorum. en erken çıkış saatim 6 buçuk(ekstra bir işim yoksa) ve sabahları da 10-11 arasında geliyorum ortalama. bu demek değil ki ben her gün 11 de geliyorum. işi oluyor 12 de geliyorum, ama 10 da geldiğimde çok oluyor. ben oğlumdan dolayı esnek davranıyorum biliyorsunuz. gün gelecek 9 da da burda olacağım. ben koşullara ve iş durumuma göre hareket ediyorum. bu konuda lütfen bana güvenin ve beni kimseyle kıyaslamayın. ben onlar erken açıyor diye sabah esniyorum, onlar da ben geç çıkıyorum diye akşam kafaları rahat. gelen giden olabiliyor çünkü saat 7 ye kadar. kendi aramızda bir anlaşmazlığım yok, aksine bir dengemiz var. yani bana ekstra bir tolerans yapıyorsunuz gibi düşünmeyin lütfen. bu açıklamayı sizi üzgün ve sitemkar gördüğüm için yapıyorum. siz hoşgörülü bir patronsunuz bizde işimizi iyi yapan, sorumluluğunu bilen kişileriz :)

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın