Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Hermes Kelly Çantasının Hikayesi

Hermes Kelly Çantasının Hikayesi

“ Monako Prensesi Grace Kelly ile aynı ismi taşıyan Hermès Kelly çanta 1932 yılında bir seyahat çantası olarak yapılmış ve güzel prenses sayesinde bir statü sembolü haline gelmiştir. ”

ÜNLÜLER İÇİN TASARLANAN ÇANTA MODELLERİ

1920’li yıllarda başlayan HERMES çantalarının hikayesi zaman içinde ünlüleri de içine alarak devam etti. Özellikle iki model var ki iki özel kadın tarafından dünyaya tanıtıldı ve sevdirildi. Bu iki güzel ve özel kadın aynı zamanda moda ikonu olarakta biliniyor. Bu özel kadınlardan birisi olan Akademi Ödülü sahibi ABD'li sinema ve tiyatro oyuncusu ve tüm zamanların en iyi oyuncularından biri olarak kabul edilen ve kariyerinin zirvesindeyken Monako prensi Rainer ile evlenerek Monako Prensesi olan güzel yıldız Grace Kelly. Zerafeti ve güzelliğiyle Hollywood‘un en gözde oyuncularından biridir. 

Kelly’yi diğer Hermèslerden ayıran en önemli nokta ismi ve isminin nasıl belirlenmiş olması diyebiliriz. 1932 yılında son halini alan çanta Hermès’in damadı Robert Dumas tarafından tasarlanmıştır ve zamanın el çantalarından tutma yerinin farklılığı ve zarfa benzemesi ile ayrılır. 1956 yılında Grace Kelly’nin Monako Prensi Rainier ile bir fotoğrafında hamile karnını malum çanta ile saklaması çantayı popüler hale getirmiş ve böylece ismi Hermès Kelly olarak değiştirilmiş ve bu ismle günümüze kadar popüleritesini korumuş bir modeldir.

Monako Prensesi Grace Kelly ile aynı ismi taşıyan Hermès Kelly, 1932 yılında bir seyahat çantası olarak yapılmış olsa da uzun zamandır günlük olarak kullanımda olan bir çanta modeli ve birçok ünlünün de tercih ettiği modellerden. Kim Kardashian, Victoria Beckham, Miranda Kerr Hermes Kelly çantası kullanan ünlülerden sadece birkaçı.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın