Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Havuç Pantolon Kesimi Nasıl Yapılır?

Havuç Pantolon Kesimi Nasıl Yapılır?

“ Son dönemlerin popüler ve de rahat kesimli pantolonundan bir tane de siz dikmek ister misiniz? ”

Bloğumun bu kategorisinde kendi yaptığım ürünleri ve nasıl yaptığımı paylaşmak istiyorum sizinle. Umarım beğenirsiniz ve daha da önemlisi faydalanırsınız.

Ben pratik yöntemlerle dikiş dikmeyi öğrendim, herhangi bir eğitimim ve kalıp bilgim yoktu ama bir şekilde kendimi geliştirdim ve dikiş tekniklerini öğrendim ve gördüğüm herşeyi dikebilir hale geldim. Bu yüzden de size de pratikten yaptığım şekliyle anlatmak istiyorum.

Yeşil ince bir kumaşım vardı. Güzel bir yaz pantolonu olacağını düşündüm ve bir havuç kesim pantolon yapmak istedim.

Evettt... Başlayalım isterseniz :)  Kumaşı dört kat olacak şekilde katladım ve üzerine gri skinny jean bilekte biten pantolonumu koydum ve biraz bol olmasını istediğim için 3-4 cm geniş olacak şekilde kestim.

Havuç pantolon kesimi ve dikimi

2 ön ve 2 arka parça elde ettikten sonra 2 ön parçanın bel kısmını aşağıda gördüğünüz beyaz çizgiden kestim ve ön kısmının ağ kısmını kısalttım. Yanından çıkan parçadan da cep kestim şekildeki gibi. Ceplerin alt kısmında dikiş yok çünkü ikiye katlayarak sadece yan taraftan gördüğünüz beyaz çizgiden diktim.

Havuç pantolon kesimi ve dikimi

Gelelim ön parçalara. Pantolonun önünde 2 pile istedim. Çizgilerden katlayarak 2 pile yaptım ve pileleri dikerek sabitledim.

Havuç pantolon kesimi ve dikimi

Ön parçaların pilelerini ve ağ kısmını diktim. Sonrasında da ceplerini diktim.

Havuç pantolon kesimi ve dikimi

Ceplerde kumaşların ters tarafını pantolonun pileli ön parçasına getirip diktim. Aşağıda birleştirdiğim şekli görebilirsiniz.

2 cebi de diktikten sonra cepleri içeri alıp üstünden de dikiş geçtim. Aşağıdaki şekilde üzerine yazdığım ve çizdiğim çizgideki gibi.

Havuç pantolon kesimi ve dikimi

Cepleri dikip içeri aldık ve üzerinden de bir dikiş attıktan sonra ön ve arka parçayı tersinden birbirine kapatıp bacaklarını diktim.

Havuç pantolon kesimi ve dikimi

Kemerini ise 12 cm genişlikte ve pantolonun ön ve arka parçasının bel ölçüsüne göre kesip ikiye katladım, dikiş çizgisini arkaya getirecek şekilde diktim. İçine enli lastik geçirdim ama ön tarafı büzgülü istemediğim için ön belini düzgünce ayarlayıp yanlardan ceplerin hizasından lastiği sabitlemek için kemere dikiş attım. Böylece ön tarafın içinde lastik olsa da dümdüz görünüyor, arkada ise büzgülü bir görünüm oldu.

Havuç pantolon kesimi ve dikimi

Son olarak paçalarını yaklaşık 2 cm olacak şekilde içeri kıvırıp diktim ve pantolonumu tamamladım.

Havuç pantolon kesimi ve dikimi

Evet... İnce, yazlık havuç kesimli pantolonum bitti. Oldukça pratik bir şekilde kendi pantolonumu model alarak diktim. Sizde aynı yöntemlerle kendinize böyle sade ve rahat bir pantolon dikebilirsiniz ;) Kolay gelsin ve şimdiden güle güle giyin...

Havuç pantolon kesimi ve dikimi

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın