Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Doğru İç Çamaşırı Nasıl Seçilir?

Doğru İç Çamaşırı Nasıl Seçilir?

“ Hangi kıyafetle hangi iç çamaşırı ve hangi aktivitede hangi model iç çamaşırı kullanmalıyız? ”

Seksi ve şık iç giyim ürünlerini severiz ama her zaman tercihimiz seksi ve şık ürünlerden yana olmamalı. Çoğu zaman sağlıklı ve uygun modelleri  giymeyi tercih ederiz. Şimdi iç giyim ürünü seçerken ve giyerken nelere dikkat etmeliyiz bir göz atalım...

Aslında herkes pamuklu iç çamaşırı giymeli. Pamuklu iç çamaşırları havadar ve emici yapıdadır. İpek ve saten külotlar ise nemi hapsederek bakteri üremesine veya enfeksiyonlara yol açar. İpek iç çamaşırınızın bir kısmı pamuktan olsa dahi yeterli olmayabilir. Bu yüzden her zaman pamuklu iç çamaşırlarını tercih edin.

Pamuklu iç çamaşırı giymek en sağlıklısıdır

Uyurken seçmeniz gereken yol Uyurken gerçekten de genital bölgeleri havalandırmalı mıyız? Genel olarak kadınların çıplak yatmasına gerek yoktur. Fakat vajinal iltihap, vajinit veya mantar enfeksiyonu gibi sorunlar yaşayan kadınların iç çamaşırsız yatması faydalı olabilir.

Yine de gün içerisinde iç çamaşırı giymelisiniz İç çamaşırı giymemek bambaşka sorunlara yol açabilir. Pantolon giyen kişi için pantolonun dikiş yerleri vulvar bölgeyi tahriş edebilir. Elbise veya etek giyildiğinde ise vajinal nemi emecek hiçbir şey olmayacaktır.

Doğru iç çamaşırı giymek

Tanga enfeksiyona veya tahrişe yol açabilir. Tuvaleti kullandıktan sonra önden arkaya doğru silinmesinin sebebi budur. Çünkü arkadan öne doğru sildiğiniz takdirde bakterileri anüsten vajinanıza veya idrar yolunuza taşıyabilirsiniz. Tanga giydiğinizde kumaşın şerit kısmı bakterileri taşımak için bir yol haline geliyor. Yine de pek çok kişi için tanga giymek güvenlidir. Ancak bu bakterilere yakalanmaya yatkınsanız tanga giymek pek faydalı olmayabilir.


Egzersiz iç çamaşırınızı dikkatli seçmelisiniz. Sabah işten, akşam spor salonuna kadar dantelli tanganızı giymek enfeksiyon kapma riskinizi artırabilir. İlk olarak, spor yaparken hava alan iç çamaşırı giymek oldukça önemlidir. Saten veya dantelli yerine pamuklu veya likralı ürünleri tercih edin. Saten veya dantelli iç çamaşırları neme sebep olabilir. Bu da mantar enfeksiyonu ile sonuçlanabilir. İkincisi, tangaları kenara koyun. Spor yaparken iz çıkmasını önlemek için güzel bir yol olsa da tangalar "E.coli" enfeksiyonuna yol açabilir.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın