Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Esmer Kadınlara Yakışan Renkler Nelerdir?

Esmer Kadınlara Yakışan Renkler Nelerdir?

“ Her ten renginde renkler ve tonları farklı görünmektedir. O yüzden ten rengine göre giyinmek bizi daha güzel gösterecektir. ”

Esmer ten rengine sahip olan kadınların kıyafet tercihlerine bakıldığında mümkün olduğunca canlı ve açık renkler görülür. Koyu renklerin giyilmesi halinde ise genel olarak tonlarında canlı ve iç açan renkler fark edilir. (Ten Rengine Göre Kıyafet Seçimi Nasıl Olur? )

Açık renkli veya sarışın olan kadınların aynı renkleri giymek istemeleri durumunda da daha koyu tonlarını tercih edebilecekleri sayısız tasarım vardır. Bunun için esmer veya sarışın kadınların kendilerini sınırlamasına gerek kalmaz. İstedikleri renkleri uygun renk tonlarını kombinleyerek kullanma yoluna gidebilirler.

Esmerlerin Renkli Ton Tercihleri

Her ne kadar istedikleri renklerin uygun tonlarını giymelerinin mümkün olduğu söylense de bazı renkler esmerler için vazgeçilmez ve dikkat çekicidir. Bunların arasında:

  • Kırmızı,
  • Sarı,
  • Turuncu,
  • Mavi

İlk sıralarda gelir. Daha açık tonları olmak kaydıyla diğer renkler de kullanılabilir. Ana rengi siyah olan bir elbisenin üzerinde kırmızı veya diğer canlı renklerle uygun tasarımlar yapılmış olabilir. Kullanım şekline göre bu tarz bir model bile kullanılabilir. Ayakkabı ve aksesuar kadar makyajla da tamamlanacağı unutulmadan zevklerinize göre tercih yapabilirsiniz.

Esmer Kadınların Renk Tamamlayıcıları

Esmer kadınların parfüm, kıyafet veya ayakkabı seçerken bile bazı tonları daha çok kullandıkları görülür. Ama genel anlamda canlı ve iç açan renklerden vazgeçmedikleri uzun zamana yayılan gerçekler arasında bulunur.

Esmer kadınlar çok beğendikleri bir kombinden rengi koyu olduğu için vazgeçmemelidir. Yüzünü aydınlatacak bir makyaj ve aksesuar seçimi ile fazlasıyla tamamlayıcı unsurlar bir araya gelecektir.

Renk sınırlaması olmaksızın tercih yapılmasının anlamı budur. Kendinize yakıştığını hissettiğiniz ve içinde rahat olduğunuz bir renk olması yeterlidir. Tasarımcıların bu konuya dikkat ederek renk tercihlerinde bulundukları bilindiğinden farklı tonlar aynı modeller için geçerli olur. Bu sayede renkler çeşitlenmiş olur.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın