Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Büyük göğüslü kadınlar nasıl giyinmeli?

Büyük göğüslü kadınlar nasıl giyinmeli?

“ Bedeninize göre ve normalden büyük göğüslere sahipseniz giymeniz gerekenler ve yapmanız gereken detayları paylaşmak ve sizi daha şık göstermek için tavsiyelerimiz var. Öğrenmek ister misiniz? ”

Birçok kadın büyük göğüslere sahip olmak istese de büyük göğüslere sahip bayanlarda tam tersini düşünebiliyor. Çünkü büyük göğüsler güzel görünse de zamanla, yaşla alınan kilolar sayesinde büyük sorunlara, bel ağrılarına da sebep olmaktadır. Bunlar haricinde büyük göğüsleri kamufle etmekte başka bir meseledir. Normalden daha büyük göğüslü bayanlar için birkaç tüyo vererek göğüslere olan dikkati başka yöne çekmek ve onları daha şık göstermek için birkaç önemli tavsiyelerimiz var. 

Büyük göğüslü bayanların dikkat etmesi gereken noktalar:

Büyük göğüslü kadınlar için kıyafet bulmak ve kıyafetleri iyi kombinlemek zordur. Ancak doğru hamlelerle herkes çok şık olabilir. En basit kuralımız şu; kıyafet alırken, kombin yaparken kendimizde gördüğümüz, rahatsız olduğumuz bölgeleri daha da çok ortaya çıkaran kıyafetlerden uzak durmalıyız. Gövde için sakin parçalar seçerken alt beden için canlı renkler, hareketli parçalar seçerek vücut proporsiyonumuzu dengeleyebiliriz.

Şimdi de büyük göğüslü bayanlar için doğru kıyafet kombinleri nasıl yapılmalı buna değinelim.

Beli ortaya çıkaran elbiseler: Kum saati modelinde bir elbise vücudunuzu vurgulamak için en ideal kıyafettir. Daha çok belinizin vurgulandığı için bu elbiseleri tercih edebilirsiniz.

Derin V yakalar : Kadın vücudunu en güzel gösteren kıyafetlerden birisi V yaka parçalar yer alır. Özellikle iri göğüslü olan kadınlar için boyun ve göğüs arasındaki mesafe daha uzun gözükeceği için göğüsleri daha küçük görünecektir. Ayrıca derin bir V yaka boynunuza zarafet katacaktır.

Toparlayıcı(minimiser) sütyenler kullanın: Toparlayıcı sütyenler göğüslerinizin ciddi anlamda küçülmesini sağlar. Böylece kıyafetleriniz daha güzel gözükecektir. Sırt sağlığı ve daha dik görünüm için kalın sırt ve omuz askıları tercih edilmeli. Ayrıca iç çamaşırı teknolojisinin bizlere sunduğu balenli ve seamless olarak anılan dikişsiz üretilen sütyenler kullanılmalı.

Atlet ya da çıtçıtlı badiler giyin: Bazı bluzlar göğüslerinize yapışır ve arasına girebilir. Bunu önlemek için en iyi yöntem yumuşak bir atlet giymektir. Genel olarak bluzların altına ten rengi ya da siyah atlet giymeniz bu sorunu çözecek ve size de rahatlık sağlayacaktır.

Blazer ceketler:  Vücuda tam oturan bir blazer ceket her kadının dolabında bulunması gereken bir parça. Hem kusurları kapatır, hem de kıvrımlarınızı ve vücut şeklinizi vurgular. Blazer giyerek dikkatlerin göğüslerinizden uzaklaşmasını sağlayabilirsiniz.  Vücudunuzun geniş kıvrımlarını saran ve gizleyen blazerlar, göğüslerinizin büyük görünmesini engeller.

Bol paça pantolonlar: Üst tarafınız yeterince geniş olduğundan daha orantılı görünmek için alt tarafınızı da hareketlendirmeniz gerekiyor. Bunun için en ideal kıyafetler bol paça pantolonlar diyebiliriz. Hem tarz, hem rahat, hem de vücudunuzu daha dengeli gösterecektir.

Bol etek ve elbiseler: Her ne kadar kadınların çoğunun gönlü kalem etekten yana olsa da büyük göğüslü kadınlar daha çekici bir siluet için bol kesim etekleri tercih etmeli. Bol etekler giymek sadece vücut şeklinizi dengelemez, aynı zamanda vücut hatlarınızı da vurgular.

Belinizi vurgulayın: Üst tarafınız genişse, belinizi ön plana çıkarmalısınız. Bluz ve elbiselerinizin üzerine kemer takabilir, beli kemerli ya da lastikli kıyafetler tercih edebilirsiniz. Böylece dikkatleri göğüslerden bele çekebilirsiniz.

İnce kumaşları tercih edin: Üst bölgenizde giyeceğiniz kıyafetlerin ince kumaşlardan olmasına özen gösterin. Aksi halde kalın kumaşlar göğüslerinizi daha iri ve hacimli gösterecektir.

İri kolyeler ya da fular kullanın:  Göğüslerinizin biraz üstünde kalan bir kolye görünümünüzü hiçbir şekilde bozmaz. Fular söz konusu olduğunda ise ince ve dökümlü kumaşları tercih edin ve boynunuza sıkı sıkı sarmak yerine, zarifçe bağlayıp uçlarının serbest kalmasını sağlayın.

Dekolteyi abartmayın: Dikkat çeken göğüs bölgenizde dekolteyi abartırsanız, hoş olmayan bir görünüm yaratırsınız. Size rahatsızlık vermeyecek klasik yaka kesimlerine (bisiklet yaka, oval yaka gibi) yönelirseniz daha zarif bir görüntü yaratırsınız.

A kesim etekler: Bu tarz etekler giyerek dikkatleri göğüslerinizden güzel duran bacak ve bel bölgenize çekebilirsiniz. Bu tip etekleri giydiğinizde hem daha feminen bir duruş sergilersiniz hem de tüm dikkati vücudunuzun alt kısmına çekmiş olursunuz.

Tulumlar: . Sadece iri göğüslerden muzdaripsen; yaka kısmına dikkat etmek şartıyla ve özellikle koyu tonlar seçerek tulum tercih edebilirsiniz. Tulum üst bedeni daha uzun gösterir. Tek parça olduğu için görünümü kesintiye uğratmaz. Doğal olarak boyunuzu da daha uzun gösterir.

Bol bluz ve kazaklar: Büyük göğüslerinizi gizlemeye ve olduğundan daha küçük göstermeye yardımcı olur. Vücudunuzun üst kısmını daha toplu gösteren bu bluzları skinny jeanlerle kombinleyebilirsiniz. (Oversize bluzlar, sizi olduğunuzdan daha şişman gösterir, bol bluzlar daha farklıdır be tarz olarak boldur, beden olarak değil!)

Yakası düğmeli ya da fermuarlı üst parçalar: Dar bir üst göğüslerinizi fazlasıyla büyük, bol bir gömlek ise gövdenizi fazla iri gösterebilir. Bu yüzden ikisinin ortasını bulmanız gerekiyor.

Tunikler: Kalça hizasında ya da daha uzun üstler,  bedeni uzun doğal olarak göğüsleri daha küçük gösterir.

Kruvaze ceket giyin: Ceketin ön parçalarının birbiri üzerine gelecek şekilde iliklenen kruvaze ceketler göğüsleri toparlar. Daha sakin, minimal bir görüntü sağlar. Minik tadilatla ceketlerinizi kruvaze tarzı yaptırabilir ve büyük göğüslerinizi daha küçük gösterebilirsiniz.

Yüksek belli kıyafetler: Yüksek belli bir etek güzel bir kadınsı figür oluşturmak için akan bir görünüm sağlarlar. Bol üstleri eteğin içine sokarak beli de vurgulayabilir ve kum saati bir görünüme kavuşabilirsiniz. Aynı zamanda yüksek belli pantolon ve şortlar da aynı etkiyi gösterecektir.

 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın