Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Bez Çanta Nasıl Yapılır?

Bez Çanta Nasıl Yapılır?

“ Son dönemlerde yükselişe geçen kumaş çantaların nasıl yapıldığını öğrenelim... ”

Poşetlerin ücretli olmasıyla birlikte  farklı çözümlere yöneldik. Bunlardan birisi de kumaş yani bez çantalar...

Şimdi sizler için farklı ebatarda 3 çanta kalıbı paylaşmak istiyorum. Bu çantalardaki ölçüler size ilham olabilir.

kumaş çanta kalıbı

Yukarıdaki kalıbı istediğiniz ebatta hazırlayabilirsiniz. Ancak genel olarak en 35-40 cm, derinlik 5-10 cm ve yükseklik ise 35-50 cm civarındadır. Bu ölçüleri siz kendi istediğiniz boyutlara göre düzenleyebilirsiniz.

kumaş çanta kalıbı

İkinci kalıbımızdaki çanta modeli yukarı doğru genişleyen bir çanta modeli. Verilen ölçüler ideal ölçülerdir ve aynen uygulayabilirsiniz ya da biraz büyütüp küçültebilirsiniz. 

kumaş çanta kalıbı

Üçüncü kalıbımız ise uzun bir çanta modelidir. Ölçüler zaten verilmiş. Siz istediğiniz çanta modelini yapabilirsiniz kendiniz için.

kumaş çanta kalıbı

Son çanta kalıbı ise askıları uzun, torba gibi görünen bir çanta modelidir. Siz hangisini beğendiyseniz o kalıbı kullanarak kendinize özgü bir çanta yapabilirsiniz. 

Bez Çanta İçin Hangi Kumaş Kullanılır?

Kumaş çantalar için sağlam, dayanıklı ve braz kalın olan birçok kumaş çeşidi kullanılabilir. Ancak özellikle canvas kumaşlar, kalın keten kumaşlar, kadife kumaşlar, döşemelik kalın kumaşlar, kot kumaşlar ve  kapitone kumaşlar, suni deri kumaşlar  da kullanılmaktadır. 

kumaş çanta modelleriİnce bir kumaş beğendiniz ve bundan çanta yapmak istiyorsunuz. Pekala buna bir önerimiz var sizin için. İllede o ince kumaşla yapacaksanız, kumaşınızın tersine(içeri gelecek kısmına) tela yapıştırıp kumaşı kalınlaştırabilirsiniz ;) Ben böyle bir çanta yapmıştım ve yaklaşık 4-5 sene kullandım. Tela kumaşı kalınlaştırmıştı ve çokta güzel olmuştu.

Şimdi sizler için pinterest ten aldığım güzel çanta modellerini paylaşmak istiyorum :)

kot kumaş çanta modelleriKot kumaşlardan dikilmiş harika çantalar...

kumaş çanta modelleri

Farklı renklerde, boyutlarda ve modellerde keten ve kanvas kumaş çantalar...

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın