Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Allık Sürme Teknikleri

Allık Sürme Teknikleri

“ Allık nasıl sürülür, allık sürme yöntemleri hakkında ve allık sürmenin püf noktaları ile ilgili detaylı bilgi... ”

Allık kullanmak pek çok kadın için oldukça önemlidir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken elbette allığın tonu olacaktır. Esmer tenliler ve açık tenliler için allıkların seçimi oldukça farklılık gösterecektir. Bunun yanında yaz ve kış ayları için allık renkleri de oldukça farklı seçilmelidir.

Allık sürme teknikleri değerlendirildiğinde öncelikle allık sürmeden önce fondötenin tene uygulanmış olması gerekmektedir. Yüzün şekline göre farklı şekillerde allık kullanılacaktır. Yüzünüzün şekli oval ise ve elmacık kemikleriniz ön plandaysa allık kullanırken dikey olarak kullanmanız uygun olacaktır. Ancak yüzünüz uzun bir yüzse kullandığınız allığı yanaklarınıza doğru yatay şekilde uygulamanız gerekmektedir. Yüzünüz uzunken yukarıya doğru hat çizerek allık kullanmak yüzünüzün daha uzun görünmesine neden olacaktır.

Allık sürme teknikleri hem yüz şekline hem de ten rengine göre belirlenmektedir. Yuvarlak bir yüzünüz varsa allığı elmacık kemiğinin altına uygulamalısınız. Daha sonra üst kısımlara doğru allığı yumuşatmanız ve geçiş vermeniz gerekecektir. Burada amacınız yüzünüzü oldukça ince göstermektir. Bu şekilde elmacık kemikleriniz de daha çok ön plana çıkacaktır.

Köşeli bir yüz tipiniz varsa allığı elmacık kemiklerinin üzerinden başlayarak şakaklara doğru çekmeniz gerekecektir. Üçgen yüzlerde allık kullanırken yine elmacık kemiğinin altından şakaklara doğru dikey hareketlerle allık kullanılmalıdır. Ancak ters üçgen yüzlü bir kadın allık kullanırken yanaklarda yuvarlak hatlar oluşturmalıdır. Yatay hatlı allık sürmek daha şık olacaktır.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın