Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Açık Tenliler Hangi Renkleri Tercih Etmeli?

Açık Tenliler Hangi Renkleri Tercih Etmeli?

“ Beyaz ya da açık tenli bayanlar kıyafetlerde nasıl renkleri tercih etmeli, nasıl makyaj yapmalı ve saç stilini nasıl belirlemeli? ”

Ten renginiz ne olursa olsun her rengin doğru tonunu yakaladığınızda kendinize yakıştırabilirsiniz aslında. Esmer tenli biri açık yeşilleri giyerek güzel görünürken açık tenli birisi de zümrüt yeşili giyerek harika görünecektir. Yani önemli olan renk değil renklerin tonlarını doğru seçmeniz aslında. 

Yukarı iki farklı sarı tonu görüyorsunuz. Ema Stone'un ilk elbisesi ve Amanda Seyfried'in uzun sarı elbisesi çok güzel duruyor ve çok yakışmış tenlerine, ki her iki ünlü de beyaz tenli. Pastel tonlardaki ikinci elbiseler ise onları çok solgun ve cansız göstermiş. İşte örnekte de görüldüğü gibi renk değil renk tonu önemli!

Beyaz Tene Yakışan Renkler

Öncelikle beyaz tenlilere en çok yakışacak renkleri belirterek başlayalım. Siyah, kırmızı, mor, mavinin canlı tonları, turuncu, bordo, yeşilin koyu tonları, toprak tonları, canlı pembeler, canlı sarı ve hardal rengi...

Açık tenliler

Bu renklerin haricinde de siyah renk beyaz tene en çok yakışan renklerden... Gerçi siyah her tene yakışıyor, bunu da belirtmek isterim ayrıca.

açık tene yakışan renkler

Canlı mavi tonları beyaz teni daha çok ön plana çıkaracaktır. 

açık tene yakışan renklerdan mavi

Koyu yeşiller de beyaz tenin en yakın dostlarından...

açık tene yakışan renkler koyu yeşil

Ve tabiki kırmızı ve tonları... Kırmızının yakışmadığı ten de yok bana kalırsa ;)

açık tene yakışan renklerden kırmızı

Peki beyaz tene beyaz yakışır mı? Evet doğru model ve kumaş türü olduğunda beyaz tene beyaz elbiseler de yakışır. Ki günlük hayatta da beyaz gömlek ve tişörtlerden de asla vazgeçemeyiz. Bu duruma sadece elbise olarak değil de günlük (casual) giyim olarakta bakmalıyız.

açık tene yakışan renklerden beyaz

Beyaz tende gümüş ışıltılar da beyaz teni ön plana çıkarıyor.

açık tene yakışan renklerden gümüş

Aynı şekilde gold elbiseler ve detaylar da beyaz tene yakışıyor.

açık tene yakışan renklerden gold/altın

 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın