Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Süheyla Sahil Moda Tasarımcısı

Süheyla Sahil

“ Genç moda tasarımcılarımızdan Süheyla Sahil kimdir? Süheyla Sahil hayatı, defileleri ve başarıları hakkında detaylı bilgi... ”

Genç Tasarımcı Süheyla Sahil

Moda Tasarımcısı Süheyla Sahil, 2004 yılında ROC Van Rhijn üniversitesi Perakende & Ekonomi bölümünü bitirdi. İngiltere’de Bradford Üniversitesi yönetim bölümünde 6 ay yönetim araştırmacısı olarak kaldıktan sonra moda tutkusu ağır basarak ROC De Maere Universitesi’nde Moda ve Tasarım bölümünde okudu.

Coolcat Fashion BV’de tasarımcı, World Fashion Center Amsterdam ve Almere de yönetici olarak çalıştı. İskoçya’da moda araştırmacısı olarak görev aldı.

2008 yılında İstanbul’a dönüş yaptı. Cemil İpekçi Atölye’sinde iki yıl tasarım asistanı olarak çalıştıktan sonra Süheyla Sahil 2012 yılında The Orange House adıyla kendi markasını oluşturdu.

Süheyla Sahil Hollandaca, İngilizce, Arapça ve Türkçe’yi çok iyi konuşan Sahil, farklı ülkelerde yaşamanın verdiği avantajlarla, farklı kültürleri özümseyip bunu tasarımlarına yansıttı.

Kaynak: the-orange-house.com