Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Monokrom Giyim Tarzı Nedir?

Monokrom Giyim Tarzı Nedir?

“ Monokrom ne demek, monokrom kelime anlamı, monokrom giyim tarzı, monokrom giyim stili ve monokrom moda hakkında detaylı bilgiler ve monokrom kombin örnekleri... ”

Monkromun öncelikle sözlük anlamıyla başlamak istiyorum.

Monochrome; resim, çizim, tasarım ve fotoğrafların tek renkten oluştuğunu ifade eden bir sözcüktür. Eski Yunanca bir kelimeden gelmektedir. Sadece gri tonlardan oluşan bir cisim veya resim de monochromatic, gri tonlamalı veya siyah beyaz olarak adlandırılabilir. (Mono kelimesi tek anlamına gelmekte zaten. Bu gene bir bilgidir)

Moda dünyasında ise "monokrom" giyim tarzı farklı farklı tanımlara sahip diyebiliriz. 

En bilindik tanımıyla monokrom modasıtek renk kıyafetlerin kombinlenmesiyle oluşan moda akımına verilen bir isimdir. Baştan ayağa tek bir renk kullanarak oluşturacağınız kombin tam da monokrom stil anlamına geliyor.

Monokrom trendi dendiğinde pek çok kişinin aklına ilk olarak siyah ve beyaz kombinler gelse de aslında bu stil her rengi içeriyor. Siyah beyaz dışında en çok kullanılan ise kırmızı diyebiliriz. Tutkulu, cesur ve kendinden emin bir monokrom stili oluşturur kırmızı!

Monokrom kombinler içerisindeki desenler de yine zıt iki rengi barındırıyor. Siyah üzerine beyaz çizgi, puantiye ya da kare desenleri görmek mümkün.Geometrik desenler ve detaylar da kesinlikle monokrom stile çok yakışıyor. 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın