Western Filmlerinden Kovboy Giyim Tarzına
MODA SÖZLÜĞÜ

Western Filmlerinden Kovboy Giyim Tarzına

Bayan giyim tarzlarından biri olan kovboy giyim tarzı hakkında detaylı bilgi, kovboy modası, kovboy stili moda, western tarzı giyim modelleri ve resimli örnekler...

Western Giyim Tarzı

Birçok giyim tarzı vardır. Bohem tarz, grunge tarz, punk tarzı, feminen tarz…vs Kovboy tarzı da bu giyim şekillerinden birisidir. Otantik bir tarzdır ve eski batının giyim şeklidir. Yani western filmlerinde gördüğümüz giyim tarzıdır. Deriler, süetler ve denim ürünler bu tarzın ana unsurlarıdır. Mavi, kahverengi tonları, beyaz ve krem rengi de kovboy giyim tarzında en çok tercih edilen renklerdir. Gerçi her renk bu tarza uygulanabilir ama temel parçalara uygun olmak koşuluyla tabi ki.

kovboy-stilinde-temel-parcalar

Her dönem az çok tercih edilen bir giyim tarzıdır “kovboy stili”. Birkaç önemli anahtar parçasıyla hemen kovboy giyim tarzına  bürünebilirsiniz. En önemli parçaları ise eskitilmiş Jean, kareli gömlek, püsküllü etekler, denim şort, dantelli kısa ya da uzun bohem tarzı elbiseler, kemerler, püsküllü süet kıyafetler, aksesuarlar, kovboy şapkası ve tabi ki kovboy çizmesi bu stilin en önemli parçalarıdır.