Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Yeşil Göze Uygun Makyaj Önerileri

Yeşil Göze Uygun Makyaj Önerileri

“ Yeşil göz için makyaj önerileri, yeşil göze nasıl makyaj olur, yeşil göze uygun makyaj nasıl yapılır ve daha fazla bilgi için detaylar... ”

Yeşil göze uygun makyaj önerileri gözleri yeşil olan pek çok kadın tarafından merak edilmektedir. Yeşil gözler için bej, turuncu, sarı ve bakır tonları açık renk olarak tercih edilebilir. Açık renk olarak hangi renk kullanılmak isteniyorsa onu göz kapağına bej olarak uygulayabilirsiniz. Baz olarak turuncuyu seçebilirsiniz. Bunun yanında turuncu ile de bu rengin üzerinden geçerek makyajı daha ahenkli bir hale getirebilirsiniz.

Gölgelendirme tonu olarak siyah, nefti yeşil,  gri, bakır, kahverengi ve füme tonları kullanılabilir. Koyu kahverengi ya da yeşil tonlarında gölgelendirme yapılabilir. Eğer açık yeşiliniz varsa siyahla rengini koyulaştırabilirsiniz. Yeşilin rengini açmak için beyaz da kullanabilirsiniz. Yeşil renk ile gölgelendirme yapmak istiyorsanız hafifçe kaş kemiğine kadar yaymanız gerekmektedir. Kaş altına bej kullanabilirsiniz. Göz içine kalem çekerken iri gözlü olan kişiler kalın kalem çekebilmektedir. Ancak gözleri küçük olan kişilerin daha ince kalem çekmesi gözleri daha çok ortaya çıkaracaktır. Nefti yeşili de gözün altına far olarak uygulanabilir. Gözaltında net hatlar istiyorsanız kalem ile çalışabilirsiniz. Ama daha yumuşak bir makyaj istiyorsanız far kullanabilirsiniz.

Yeşil göze uygun makyaj önerilerine uyarken dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de rimellerdir. Rimeller kirpikleri dolgun gösterecek ve göze derinlik verecektir. Bu nedenle rimel çalışması yaparken kirpiklerinizi sıkılaştırıcı ya da uzun gösteren rimelleri tercih etmeniz faydalı olacaktır.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın