Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Yazlık Şort Kombinleri Nasıl Oluşturulur?

Yazlık Şort Kombinleri Nasıl Oluşturulur?

“ Yaz aylarının en çok tercih edilen ve rahat edilen giyim parçası şortları inceliyoruz... ”

Kombin oluşturma süreci her kadın için çoğu zaman uzun saatleri alan, zahmetli bir durum yaratabiliyor. Özellikle aktif iş hayatı içinde olan kişiler için bu süreç bir gün öncesinden kapsamlı bir çalışma durumunun gerekliliği mümkün kılabiliyor. Yaz aylarının kombin yaratmada nispeten daha elverişli aylar olduğunu söylemek mümkün. Klasik bir şort ve t-shirt ile dışarı çıkarak günün tadını çıkarmak için vitrinlerdeki yerini almış birçok model bulabilmekteyiz. Peki, şortlarla yapılan kombinlerde nelere dikkat etmek gerekir? Spor şort kombiniyle şık görünmenin püf noktaları neler?

Giyim Tarzınız Önceliklerinizi Belirler

Giyeceğiniz şortun modeli ve vücut ölçülerinizi bir kenara bıraktığımızda daha önemli olan bir öncelik; sahip olduğunuz tarz. Örneğin; country tarzı modelleri seviyorsanız kesilmiş gibi görünen şortlar, iplikleri kenarlarından taşmış tasarımlar ve açık tonlar şort seçiminizde size özgü bir hava kazandıracaktır. Klasikleri seviyorsanız düz siyah veya mavi renkli bir şort ile açık tonlarda bir bluz iyi bir görünümün temsili olacaktır. Özetle; tarzınıza uygun giyinmeniz, şort seçimlerinizde de size ait bir hava oluşturmak için öncelikli unsur.

Bel ve Basen Ölçünüze Uygun Modellere Göz Atın

Şort seçimi kolay görünse de vücut ölçülerinize uygun tasarımları tercih etmemeniz noktasında aşırı bol veya sıkı bir görünüm oluşturacak, bu durum da şort kombini yaparken zorlanmanızı beraberinde getirecek. Mümkünse bel ve basene tam oturan ya da bir numara daha büyük modelleri tercih etmelisiniz. Eğer vücudunuzu iyice saran bir şort seçimi yapacaksınız, üzerinize giydiğiniz ürünün daha bol olması aradaki dengenin oturmasını sağlayacaktır. Örneğin; mavi bir şort ile asimetrik yakalı bir t-shirt tercih edebilirsiniz.

Renkli Desenlerle Enerjinizi Yükseltin

Giyim tarzınızda renklerin canlılığını ve desenlerin bolluğunu seviyorsanız çiçek desenli şortlar ve tatil temasını işleyen tasarımlar sizin için iyi bir seçim olacaktır. Sarı ve hardal tonlarını bu yıl trend olduğunu söyleyebiliriz. Bu tip tasarımlarla desteklenmiş renkli bir bluz, sneakers ayakkabılar ve omuza asılan bir çanta günlük sokak kombininde harika bir duruş sergileyecektir. Dilerseniz tarzınızı bir adım daha öteye taşımak için uzun kolyeleri ve gold renginin havalı görünümünü bir araya getirebilirsiniz.

 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın