Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Vücut Tipine Göre Mayo Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Vücut Tipine Göre Mayo Seçimi Nasıl Olmalıdır?

“ Mayo seçiminde kişiler renk ve desen bakımından kendi zevklerine göre alışveriş yaparken vücut tipine göre mayo tercihi yapılması gerekir. ”

Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte yazlık kıyafetler için hazırlıklar başlamaya başlamıştır. Özellikle plaj kıyafetlerinin yanı sıra mayo seçimi yaparken kişiler pek çok araştırma yapmaktadır. Mayo seçiminde kişiler renk ve desen bakımından kendi zevklerine göre alışveriş yaparken vücut tipine göre mayo tercihi yapılması gerekir. Mayonun nasıl görüneceği, vücut fazlalıklarını ve kusurlarının nasıl kapatılacağı dikkat edilmesi gereken bir konudur.

Elma Vücut Tipi İçin Mayo Seçimi

Mayolar yaz mevsiminin vazgeçilmez giyim ürünlerinden birisidir. Yaz mevsiminde birbirinden farklı renk ve desenlerde müşterilere sunulan mayoların seçiminde kadınlar vücut şekline göre tercih yapması daha doğru olmaktadır. Bu vücut tiplerinden birisi de elma tipli vücutlardır.

Elma tipli vücut daha büyük üstleri ve daha küçük kalçaları olan kadınlar için kullanılan bir tabirdir. Bu vücuda sahip kadınlar kendilerine göre daha ağır gözükürler. Fakat tek parça mayolar vücuda daha sıkı bir şekilde oturacağı için daha güzel görünüm sağlamaktadır.

Elma tipli vücuda sahip kadınlar mayo seçerken göğüsleri iyi tutacak bir tercih yapmaları gerekir. Eğer göğüslerin görünümünü en aza indirmek isteniyor ise daha yüksek bir boyun çizgisi ve daha düz mayolar tercih edilmelidir. Ayrıca kadınlar belin daha küçük görünmesi için bazı yöntemler bulunmaktadır. Burada anahtar bölüm vücudun merkezinde bir çeşit çizgi ile ayrılma yapmaktadır. Bu çizgi farklı desen ve renklerdeki üst kısmından ve alt kısmından şeritler gelerek olabilmektedir.

Armut Tipi İçin Mayo Seçimi

Armut tipine sahip bayanların üst kısımları daha ince, alt kısımları daha geniş olmaktadır. Bu vücuda sahip bayanların mayo seçiminde göğüslere daha fazla dikkat çekmesi gerekir. Mayonun göğüs kısmındaki fırfırlar ve parlak renkler göğüslere daha fazla hacim vermektedir.

Oranı dengelemek için ise mayonun alt kısmına daha düz renkler tercih edilmelidir. Alt kısmının parlak, ayrıntılı ve baskılı olmasından kaçınılması gerekmektedir. Ayrıca alt kısmında olan dikey çizgiler bütün görünümü de uzatacaktır.

Kum Saati İçin Mayo Seçimi

Kum saati vücut tipine sahip bayanlar daha ince ve kusursuz bir görünüm istiyorlar ise dikey çizgili ve baskılı içeren mayolar tercih etmeleri gerekmektedir. Ayrıca askısız mayolar bu vücut tipi için biraz zor olabilmektedir. Bu nedenle üstleri olan tek parçalı mayolar bu bayanlar için daha kullanışlı olabilmektedir.

Atletik vücut şekli

Atletik vücut şekli yukarıdan aşağıya düz görünen ve genel olarak kaslı vücut şeklidir. Bu nedenle amacınız belinizi ortaya çıkaracak ve bazı kıvrımlar oluşturabilecek mayolar seçmek olmalıdır. İki parçalı modeller size daha kıvrımlı bir görünüm kazandıracaktır. Alternatif olarak, belin kemerler de belinize dikkat çekecektir. Crop/kesik üstler daha sportif mayolara yönelebilirsiniz.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın