Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Vamp Giyim Tarzı Nedir?

Vamp Giyim Tarzı Nedir?

“ Vamp kadın ne demektir, vamp kadın tarzı, vamp kadın makyajı, vamp kadın anlamı, vamp kadın kimdir, vamp nasıl olunur ve daha fazlası... ”

Vamp kelimesi sözlük anlamına göre; dayanılmaz, karşı konulmaz kadın rolleri oynayan sinema oyuncusu, çekici, güzel kadın demektir.

Vamp kelimesi İngilizcede vampir kelimesinin kısaltılmışı olarak da geçiyor kaynaklarda.

Farklı kaynaklar ve kişiler bu terimi farklı bakış açılarından ele almış olsalar da hepsinin toplandığı ortak nokta çekici, güzel, gizemli, biraz da asi ve kışkırtıcı bir kadındır. Yani vamp kadın seksi, davetkar, etkileyici, arzulanan ve tüm bakışları üzerinde toplamayı başarabilen kadınlar için söylenen bir kelimedir diyebiliriz. Aynı zamanda moda dünyasında da şıklık ve çekicilik olarak kullanılmaktadır.

Vamp Giyim Tarzı

Peki vamp kadın nasıl olur ve vamp tarzı/stili nasıl oluşturulur?

Öncelikle vamp stilinin en önemli noktası koyu renklerdir. Bu giyim stili biraz da gotik+punk+feminen olarakta tanımlanabilir bence. Hem gizemli (gotik) hem asi(punk) hem de kadınsı(feminen) bir tarz aslında.

Vamp Giyim Modası

Vamp tarzının kilit parçalarını ise koyu renk, özellikle siyah kıyafetler oluşturmakta. Deri etekler, elbiseler, dantel ve metal detaylar, diz üstü çoraplar ya da kalın topuklu ya da ince uzun topuklu çizmeler/botlar.

Vamp tarzı makyajda ise en olmazsa olmaz nokta kırmızı ya da koyu tonlardaki ruj ve koyu, keskin hatlarda göz makyajıdır. Açık ten rengi de bir diğer önemli nokta.

 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Neon Renk Nedir?
Önceki Yazı

Neon Renk Nedir?

Pilise Nedir?
Sonraki Yazı

Pilise Nedir?

Yorum Yazın