Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Vaklı Saç Nasıl Yapılır?

Vaklı Saç Nasıl Yapılır?

“ 1920'li yılların muhteşem vaklı saç modelini yapmak ister misiniz? ”

1920'lerin ihtişamlı vak dalgaları özellikle ödül gecelerinde ünlülerde sıkça gördüğümüz saç modellerinden. İri iri dalgalı saçların sabitlenmesi harika bir görünüm sunuyor ve çok feminen ve çekici görünüyor. (=> 1920'ler modası)

Vaklı saç modelleri

Fransızlara özgü bir saç olarak ortaya çıkan vak dalgalarının diğer saç dalgalarından farkı daha net bir görünüme sahip olmalarıdır. Bu saç modelinin İngilizcedeki diğer adı finger waves...

Kısa Vaklı saç modelleri

Peki vaklı saç modelini nasıl yapabiliriz diye düşünüyorsanız bu sorunun birden fazla cevabı var.

Maşa ile vaklı saç yapımı :  Saç tutamlarına maşa yapıp sararak biraz dalgaların oturmasını bekleyip, ardından tek tek açıp tarayarak vak dalgalarını oluşturabilirsiniz. Kolayca vak dalgası yapabileceğiniz saç maşaları çıktığını da hatırlatmak isterim. Kolaylıkla maşa yapıp taramanız ve sprey sıkmanız yeterli oluyor,

Düzleştirici ile vaklı saç yapımı: Saçlarınızı burarak elinizle tutun ve sonrasında düzleştirici ile yavaş yavaş yukarıdan aşağıya doğru kısa aralıklarla tutup bekletin.

Pens yardımıyla vaklı saç yapımı : Saçların ön kısımlarında, kahküllerde veya kısa saçlarda uygulanabilecek bir diğer yöntem de bu aslında. Özellikle ıslak görünümlü jölelenmiş formunda olması bu yöntemle çok daha kolay.

Vaklı saç modelleri

Bigudilerle vaklı saç yapımı:  Nemli ve  hafif jöle sürülen saçları tutam tutam alıp kalın bigudilere sarıp kurumasını beklemek. Doğal ve ısı kullanmadan yapabileceğiniz bir işlem.

Örgülerle vaklı saç yapımı: Kıvırcık saçlardan ziyada saç dalgaları elde edersiniz ve oldukça doğal bir görüntüsü vardır. Pek çok farklı şekilde saçlarınızı örerek bu dalgaları elde edebilirsiniz.

Şimdi de ünlülerin vaklı saç modellerinden ilham alabilirsiniz...

Ünlülerin Vaklı saç modelleri

Gelin adayları için de çok ihtişamlı ve dikkat çekici bir model. Eğer gelinliğiniz sade ise saçlarınızla ön plana çıkabilir ve bu modeli tercih edebilirsiniz.

Gelin adayları için vaklı saç modelleri

 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın