Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Hangi Etekle Hangi Ayakkabı Giyilir?

Hangi Etekle Hangi Ayakkabı Giyilir?

“ Etek modellerine göre ayakkabı seçmi nasıl yapılır, nelere dikkat edilir ve doğru ayakkabı seçmenin püf noktaları nelerdir? ”

Bazen doğru kıyafeti seçmek, ayakkabılara gelince çok zorlaşabiliyor. Ayrıca şık görünmek isterken aynı zamanda rahat hissetmekte isteriz. Bu yazımızda moda endüstrisinin gurularına göre, hangi tür ayakkabıların hangi etek çeşitlerine uygun olduğunu paylaşmak istiyorum.  Yazıya başlamadan önce en temel moda  kuralının kendimizi ve vücudumuzu tanımak olduğunu da yine hatırlatmak istiyorum.

Yazıya başlamadan önce en temel moda  kuralının kendimizi ve vücudmuzu tanımak olduğunu hatırlatmak istiyorum. Bunun içinde sizi önce vücut tipleri yazıma yönlendirmek istiyorum. Göz atmanızda fayda olacağını düşünüyorum ;) 

vucut-tipleri-neler

Etek modeline ve etek boyuna göre ayakkabı seçerken spor, günlük, abiye, ofis gibi stillerden hangisine dahil olduğunu bilmeliyiz öncelikle. Mini etekler spor olabilir, günlük tarzda, ofis tarzında ya da abiye bir tarzda da olabilir. İşte bu noktada doğru ayakkabıyı seçmek için eteğin tarzı önem taşıyor. 

Payetli bir mini etek abiye sayılacağı için şık ve topuklu bir ayakkabı ya da uzun çizme ile uyumlu iken, günlük spor bir denim etek sneaker, loafer, kısa çizmeler, kovboy çizmesi gibi daha salaş ve spor ayakkabılarla uyumludur. İşte bu noktadan hareket etmeliyiz.

HANGİ TARZDA BİR ETEK GİYİYORUZ? 

Mini etekle giymeniz gereken ayakkabı modelleri: Stilistler oy birliğiyle mini etekleri botlarla kombinlemeyi öneriyorlar. Yüksek topuklu ayakkabılar, bağcıklı ayakkabılar ya da daha rahat görünmek dolgu topukları da tercih edebilirsiniz. Soğuk mevsimlerde diz altı çizme ya da diz üstü çizmelerle mini eteğiniz oldukça şık görünecektir. İlle de ayakkabı giymek isterseniz şayet bir çift topuklu ayakkabı da uygun olacaktır.

Diz üstü/kısa eteklerle giymeniz gereken ayakkabı modelleri: Diz üstü etekleri daima yüksek topuklu ayakkabılarla giymelisiniz. Zevkinize ve duruma göre topuk boyunu ve modelini seçebilirsiniz. Topuklu ve düz çizmelerle de giyebilirsiniz elbette ama bu etekler daha çok topuklularla şık görünmekte aklınızda olsun.

Kalem eteklerle giymeniz gereken ayakkabı modelleri: Tasarımcılar kalem etekleri alçak topuklu ayakkabılarla giymenizi öneriyor. Dolgu  topukları bile deneyebilirsiniz. Ayrıca, Stiletto/topuklu ayakkabılar, özellikle diz boyu veya daha uzun olan etekler için oldukça uyumlu ayakkabılardır. Diz altı çizmelerle de kalem etekler giyilebilir.

Diz altı eteklerle giymeniz gereken ayakkabı modelleri: Diz altı boyundaki etekleri de daha çok farklı tarzda topuklu ayakkabı ya da çizmelerle kombinlerseniz oldukça şık görüneceksiniz.

Midi eteklerle giymeniz gereken ayakkabı modelleri: Midi etek yazlık gardırobunuz için mükemmel bir parçadır. Parlak aksesuarlar ve bir çok ayakkabı ile kombinleyebilirsiniz. Örneğin, bir çift spor ayakkabı ya da uygun renkte düz sandaletler giyebilirsiniz. Ayakkabı terch ederseniz ise açık parmaklı ve alçak topuklu ayakkabılar da seçebilirsiniz. New Look görünümünü isterseniz de stilettoları ya da farklı tarzda topuklu ayakkabıları da seçebilirsiniz elbette.

Maxi eteklerle giymeniz gereken ayakkabı modelleri: Yaz aylarında maksi eteğinizi platform sandaletlerle, düz sandaletlerle ya da babetlerle kombinleyebilirsiniz. Soğuk mevsimlerde, uygun renkte yüksek topuklu bootie ile de tercih edebilirsiniz.

 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın