Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Tayt Nasıl Kombinlenir?

Tayt Nasıl Kombinlenir?

“ Tayt nelerle giyilir, tayt üzerine neler giyilir, tayt kombini nasıl yapılır, tayt nasıl giyilmeli resimli örneklerle yazımızda... ”

Tayt Nasıl Giyilir?

Tayt çok yumuşacık ve rahat br alt giyim parçası ve taytları özellikle rahatlığından dolayı çok severiz. Ancak çoğu zaman taytların yanlış kombinlendiğini  ve çirkin görüntüler oluşturduğunu görüyoruz. Bu yüzden bu konuya yer vermek istedik. Tayt nasıl, nelerle giyilmeli ve giyilmemeli göz atalım bakalım…

Öncelikle taytları pantolonmuş gibi kullanmaktan vazgeçmeliyiz! Gerçekten hiç hoş görünmüyor. Spor salonundaki spor taytlardan ve muhteşem fizikli kişilerden bahsetmiyorum burada. Gündelik hayatta ve çokta kusursuz olmayan fiziklerden bahsediyorum tabiiki. Bir modelseniz taytı istediğiniz gibi giyebilirsin. Tabi uygun zaman ve mekanlarda! Bu kişiler konunun dışında bırakılmalı ;)

Taytları nasıl kombinlemeliyiz?

Kalçanızın kıvrımlarını örtecek uzun bluz, kazak veya gömleklerle giyerseniz çok daha şık bir görüntü oluşturmuş olursunuz. 

Renkli taytlarınızın üzerine uygun renkte desenli kıyafetler veya desensiz koyu renkte üstlerle kombinleyebilirsiniz.

Eğer bacaklarınız kalınsa açık renkli taytlardan uzak durun. Koyu renk taytlar giyinin. Mini etek giyerken neye dikkat ediyorsanız tayt giyerken de ona dikkat etmelisiniz! Üzeriniz için de salaş tunikler tercih edebilirsiniz.

Mesela bacaklarınızın üst kısmı kalınsa kalçanızın hemen altında biten üstler bacaklarınızı olduğundan daha kalın gösterecektir. Bunu önlemek için birazcık daha uzun bir bluz giyebilirsiniz.

Gömleklerle taytlar da çok şık durmakta. Özellikle ekose desenli gömlekler oldukça favori parçalardan.

Uzun hırkalarla tayt kombinleri de hem rahat, hem gündelik hem de oldukça şık görünür. Hırkanın içine basit ve düz bir tişört, bluz giyilebilir. Uzun çizmelerle taytlar sonbahar-kış sezonu için muhteşem bir ikilidir. Bacaklarınızı saran çizme hem çok zarif hem de rahat hissetmenizi ve görünmenizi sağlar.

Kazaklarla taytları da tercih edebilirsiniz.  Sadece kazağınızın boyuna özen göstermeniz gerekir.

Yaz sezonunda da taytları severiz. Belki çok sıcaklarda değil ama baharlarda tayt giymek keyiflidir. Asimetrik kesim üstler, çiçek desenli üstler, şifon bluzlar... Alternatifler oldukça çok.

Tayt ancak doğru kullanıldığında şık olur. Ayakkabı seçimi de bu noktada çok önemli tabi.Topuklu ayakkabılar ve babetler doğru seçim ama ayak bileğinde biten bootie tarzı ayakkabılar sizi kısa gösterecektir.

tayt ile hangi ayakkabı giyilir?

Kombininize uygun renklerde spor ayakkabılar da taytlarla kombinlenebilir. Özellikle her kombine uyan beyaz spor ayakkabıları tartışılmaz güzelliktedir.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın