Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Moda İkonu: Prenses Diana

Moda İkonu: Prenses Diana

“ 1980lere damgasını vuran yüce gönüllü prenses ve hazin hayat öyküsü bir yana stiliyle de tam bir moda ikonu ve yeri hala doldurulamayanlardan... ”

Prenses Diana Kimdir?

1 Temmuz 1961, Sandringham, Birleşik Krallık doğumlu 1,78 m boyunda Diana Spencer, Galler Prensesidir.  Galler Prensi Charles'in ilk eşidir. Prens William ve Prens Harry'nin de annesidir. 31 Ağustos 1997 yılında bir trafik kazası sonucu ölmüştür.

Duyarlılığı, sevgi dolu kalbi, yardımsever ruhunun yanı sıra sade, çoğu zaman zamansız stili ve ışıltılı ve gülümseyen bakışlarıyla, zarafeti ve asil tavırlarıyla ön plana çıkmış ve hiçbir prensesin sevilmediği kadar halk tarafından sevilmiş kraliyet ailesinin en parlak üyelerinden birisi olmuştur. Güzelliği, yaptıkları ve göz önündeki yaşamı kadar ölümüyle de fazlasıyla dikkat çekmiştir.

Henüz 20 yaşındaydı Prens Charles ile evlendiğinde ve bu evlilik sayesinde Galler Prensesi oldu. 80'lerin en çok takip edilen isimlerinden birisidir Prenses Diana. Her giydiği, her yaptığı, her taktığı ile girdiği her ortamda ilgiyi üzerine toplayan bir ışık gibiydi. Bu arada Prens Charles'tan olan Prens William ve Prens Harry'nin annesiydi. 

Prenses Diana Prens Charles ile sadece 12 kez görüştükten sonra evlenmişti. Daha önce erkek arkadaşı olmamıştı ve  aşk evliliği yaptığına inanarak evlenmişti prens ile. Büyük umutlarla nişanlanan Diana; henüz düğünü bile olmadan Prens Charles'ın önceki ilişkisini öğrendi. Prens Charles'ın uzun yıllar aşk yaşadığı Camilla kendisinden 16 ay büyük, 1972 yılına göre kraliyet ailesine uygun olmayacak tarzda özgür bir kadındı. Charles'ın Diana ile evlenmesini ilk olarak kraliçe uygun görmüştü ve Diana ise hepsinden habersiz; aşk evliliğini yapacağını sanmıştı.

Ailesinde sevgi eksikliği gördüğü için tek istediği ''sevgi dolu bir aile''kurmaktı aslında ama gerçekler zaman içinde ortaya çıktığında büyük hayalkırıklığı yaşamış ama bu hayalkırıklığından kurtulmak için oğullarına adapte olarak büyük bir özveri göstererek sevgi dolu bir anne olmuştu.

21 Temmuz 1982'de, Prens Charles ve Prenses Diana'nın ilk çocukları Prens William Arthur Philip Louis dünyaya geldi.

15 Eylül 1984 tarihinde de çiftin ikinci erkek çocukları Prens Henry Charles Albert David doğdu. Kraliyet Ailesi sorumluluklarından bunalan Prenses Diana, kendini desteğe ihtiyacı olan çocuklara, HIV ve AIDS virüsü taşıyan bireylere ve evsizlere yardım etmeye başladı.

Dünyada ilk kez basının karşısında aidsli bir çocuğa sarılan insan olmuş ve aids hastalarının tedavileri için kampanya başlattı.

Prens Charles'ın bugünkü eşi Camilla Parker Bowles'a karşı olan ilgisi çocukluğundan beri sürüyordu. Prens Charles ve Prenses Diana 1996 yılında resmen boşandı.

Prenses Diana ve Prens Charles'ın Ayrılığınadan Sonra

Prens Charles'tan ayrıldıktan sonra Prenses Diana kendini çocuklarına, savaştan zarar gören Angola'daki kara mayını kalıntıları konusunda farkındalığın artırılması gibi hayırsever işlere adadı. 

1997 yılında Mısırlı film yapımcısı ve çapkın iş insanı Dodi Fayed ile beraber olmaya başladı ve bu ilişki çifftin acı bir şekilde ölümüne de sebep oldu. Paris seyahatine çıkan çift, 31 Ağustos 1997'de magazincilerden kaçmaya çalışırken trafik kazası geçirdi. Dodi Fayed ve aracın sürücüsü olay yerinde yaşamını yitirdi. Diana ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Ne yazık ki birkaç saat sonra öldüğü açıklandı. Ölümü hala muamma denebilir. 

Prenses Diana'nın Tarzı

Prenses Diana'nın kadınlara miras bıraktığı en önemli değer: zarafet. Doğal zarafetini her zaman her yerde hissettirdi ve kişiliğinden de ödün vermedi. Daima gülümseyen, ışıltı bir duruşa sahipti.

Afrika'da çocuklarla, New York'ta Rahibe Teresa'yla, nerede olursa olsun yaşlılara ve çocuklara duyduğu saygı ve sevgi her yerde kendini hissettirdi.

Günlük hayatında sade görüntüler veren Prenses Diana özel gecelerde de adeta ışıldadı. İşte günlük yaşamından ve özel organizasyonlardaki tarzından birkça kare.

Özel hayatı da yakından takip edilen prenses Diana her daim izlendi ve fotoğrafları çekildi.

Kırmızı ve gold elbiseler içinde adeta Prenses Diana günümüzde yaşıyor gibi. Bugünün elbiselerini 90larda giyen Diana için zamansız bir stile sahip diyebiliriz.

Yine sade ama zarif detaylarla dolu zamansız beyaz elbiseler içinde görüyoruz onu.

Farklı tonlarda yeşil elbiseler içinde Prenses Diana.

Baştan aiağı her detayıyla harika bir tarza sahip.

80li ve 90lı yıllarda olduğunu ve kraliyet ailesinden birisi olduğunu düşünürsek kısa ve cesur modellerle de onu görmek mümkün. Şu an gelinleri olan Kate Middleton ve Meghan Markle bile daha kapalı giyiniyor sanki :) 

 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın