Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Makrome Nedir?

Makrome Nedir?

“ El sanatı olan kabul edilen ve bir örme tekniği olan "makrome" hakkında detaylar... ”

Makreme kelimesi sözlükte ( ~ مقرمه - Osmanlıca - makreme ) (a. i.) : 1) sofra havlusu. 2) elbezi. 3) mahrama, bâzı köylü kadınların başlarına sardıkları nakışlı örtü. 4) peştema! [aslı : "mıkreme" dir] olarak geçmektedir.

Makrome

Makrome araçsız, elle yapılan ve birbiri arasından geçirilen ipliklerin meydana getirdiği düğümlerle gelişen bir düğümleme sanatıdır. İplikler elde örülerek, düğümlenerek, yapılan oldukça kalın dantelde diyebiliriz. Moda dünyasından giyime, dekora kadar hemen hemen her alanda karşımıza çıkan ayrıca pazarda da iyi bir yere sahip olan el sanatlarından birisidir.

MakromeGünümüzde giderek yükselen bir çizgisi olan makrome sanatından duvar ve kapı süsleri, büstiyerler, şapkalar, kemerler, çantalar, ev süsleri yapılabilir.

MakromeMakrome el sanatı yaratıcılığınıza bağlı olarak birçok şekilde fonksiyonel parçalar için yapılabilir. İşte sizin için birkaç öneri...

MakromeMakromeyi yaz modasında çok görebilirsiniz... Bikinilerde, mayolarda, yelek tarzı, tişörtlerde detay olarak...

Makrome

Tişörtlerde detay ya da file tarzında makrome..

Makrome

Makrome

Saç aksesuarları olarak makrome...

Makrome

Çanta olarak makrome...

MakromeVe pinterestte daha birçok örnek bulabilirsiniz. Herşey sizin yaratıcılığınıza bağlı ;)

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın