Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Bermuda Pantolon/Şort Nedir?

Bermuda Pantolon/Şort Nedir?

“ Pantolon çeşitleri arasında kısa pantolon olarak bildiğimiz "bermuda şortlar" hakkında detaylar... ”

Bermuda şort, ayrıca bilinen diğer adıyla yürüyüş şortu veya kıyafet şortu, hem kadın hem de erkekler tarafından giyilen belli bir kısa pantolon türü. Paçalı veya paçasız olarak dizin yaklaşık 2,5 cm üstündedir.

Kumaş bermuda şort modelleri

Britanya Denizaşırı Toprakları'ndan olan Bermuda'daki popülaritesi nedeniyle adını oradan almıştır. Diz boyu çoraplar, elbiseli gömlek, kravat ve blazer ceketle beraber giyildiğinde erkekler için uygun bir iş kıyafeti olarak kabul edilmektedir. Alt tropikal ve tropikal iklimlerde bu tarz iş kıyafetleri görülürken; günümüzde Batı'da iş yapan sıradan bir politikaya sahip birçok işletme, sıcak mevsimlerde, özellikle Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya ve Yeni Zelanda'da bu tür giyimlere izin vermektedir. Birçok pastel renk tonunun yanı sıra daha koyu tonlar da dahil olmak üzere çeşitli renklerde mevcuttur.

2020 bermuda şort modelleriGerçek Bermuda şortları, dizin altına uzanan "kapri" ile karıştırılmamalıdır. Şortlar buna benzer bir uzunlukta olabilir, ancak genellikle Bermuda şortlarına göre daha havalı veya daha "terzi yapımı"dır. Batı Sahili Amerikan ve Avustralya modasına göre daha tipiktir.

Denim bermuda şort modelleri(Kaynak: https://tr.wikipedia.org/)

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın