Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Kolej/Preppy Giyim Tarzı

Kolej/Preppy Giyim Tarzı

“ Giyim ve moda akımları hakkında detaylı bilgi, kolej giyim stili, kolej giyim tarzı, kolej tarzı giyim ve preppy giyim stili hakkında detaylar ve resimli örnekler... ”

Kolejli Giyim Tarzı / Preppy Giyim Stili

Preppy giyim stili yani kolejli giyim tarzının en belirgin özelliği 15-25 yaş arası gençlere hitap etmesi ve tamamen spor kıyafetlerden oluşması diyebiliriz.

preppy-giyim

Preppy tarzını benimseyenler iyi aile terbiyesi alan, saygılı davranan, güzel ve kaliteli okullara giden, sporla ilgilenen, sosyal ve elit ailelerin çocuklarını tarzıdır. Paradan ve politikadan bahsetmeyen gençlerdir.

1950li yıllarda Amerika da ortaya çıkan kolejli giyim tarzı 1980li yıllarda yükselmiş ve bir süre unutularak son senelerde tekrar yükselmeye başlamıştır.

Preppy-Kolejli Giyim Modası

Peki preppy tarzını benimseyen gençler ne tür kıyafetler giyiyorlar? 

Baklava desenli kazak, ekoseli etekler, süveterler, hırkalar, grogen, dokuma deri kemerler, alçak topuklu ayakkabılar, ipek ya da pamuklu bluzlar, binici takımları, ekose gömlekler, deniz temalı kıyafet ve aksesuarlar, kolej ceketler, polo gömlekler, oxford gömlekler, blazer ceketler, haki pantolonlar, boru paçalı kot pantolonlar, bermuda şortlar, trençkotlar, V yaka tişörtler, tenis kıyafetleri, yaz elbiseleri…

Preppy-Kolejli Giyim Modası

Şimdi preppy tarzının en önemli özelliklerine göz atalım.

  • Kaliteli ve zamansız markalar giyen, klasik kesimlerden hoşlanan bir kesimdir preppy tarzını benimseyenler. (Bu tarzı en iyi yansıtan markalar ise Ralph Lauren, Lacoste, Tommy Hilfiger, Jack Rogers, Burberry, Brooks Brothers, Tod’s, Lilly Pılitzer ve Gap )
  • Saç bantları, zarif ve abartısız takılar, abartısız ayakkabılar, babetler ve mokasenler de kolejli tarzının belli başlı aksesuarlarıdır.
  • Dişlerine ve tırnaklarına özen gösteren, ciltleri ve saçları her zaman bakımlı olan, doğal bir makyaj yapan kişilerdir preppy tarzı benimseyenler.
  • Gösterişsiz renkler yani pastel tonlarda kıyafetleri tercih ederler. Her zaman temiz, ütülü ve çok iyi kesimdeki tekstil ürünlerini tercih ederler.
  • Kravat, fular gibi aksesuarlar da tercih edilmektedir. Diz üstü çoraplar, ince hırkalar, şirin etekler ve elbiseler de kolejli tarzına ait kıyafetlerdir.

kolej-giyim-tarzi-kolej-ceketi    kolejli-giyim-tarzi (2)

   Daha fazla preppy giyim tarzı kıyafetler için galerimize göz atabilirsiniz.

Preppy-Kolejli Giyim Modası

 

 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın