Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Kırmızı Giymenin Püf Noktaları

Kırmızı Giymenin Püf Noktaları

“ Kırmızı Nasıl Giyilir, Kırmızı giymenin altın kuralları, Kırmızı giymenin sırları neler, Kırmızı Giymenin İncelikleri, Kırmızı Rengi Kombinlerde Kullanmanın Püf Noktaları, kırmızı nasıl kombinlenir, kırmızı renge hangi renk uyar, kırmızı hangi renkle kombinlenir... ”

"Kırmızı olsun üç kuruş fazla olsun!" derler hep. Çünkü kırmızının özel bir enerjisi vardır ve giymekte cesaret ister! Şimdi gelin kırmızı kıyafet giyerken nelere dikkat edeceğimizi öğrenelim ;)

Öncelikle şunu bilmeliyiz ki kırmızı iddialı, cesur ve çekici bir renktir. Bu nedenle de çok dikkatli kombinlenmesi gerekir. Yeni bulgulara göre “kırmızı renk” karşıdaki kişinin bilinçaltına “güçlüyüm” mesajı veriyor. 

Şimdi ten rengine göre kırmızıyı nasıl kullanmalısınız ona bakalım:

* Beyaz tenliyseniz ve saçlarınızı sıradışı bir renge boyatmadıysanız kırmızı konusunda oldukça şanslısınız. Kırmızının her tonu size yakışır.

* Buğday tene en çok yakışan kırmızı doygun, kan kırmızısıdır. Buğday tenliler de soluk kırmızılardan uzak durmalı. 

* Kırmızı en çok esmer tene dosttur dersek yalan olmaz. Esmerlere de beyaz tenliler gibi kırmızının birçok tonu yakışabilir. 

--------------------------------------------------------

* Kırmızı aksesuarlar: Bu şekilde sakin kombinler yapabilirsiniz. Kırmızı bir çanta, kırmızı bir kemer kıyafetinize hareket, canlılık katar. Ancak başka baskın renk kullanmamaya dikkat edin. Sadece kırmızı bir eşarp bile havanızı bir anda değiştirebilir.

* Başka renklerle kırmızı: Kırmızıyla başka renkleri bir arada kullanmak isterseniz; Kotlar, uçuk maviler, açık kremler, nude tonlar kırmızıyla çok güzel uyum sağlar. Sadece kullanacağınız rengin baskın olmayan, kırmızıyla yarışmayan, sakin tonlarda olmasına özen gösterin.

* Ayrıca koyu maviler, koyu soft yeşiller, mavi tabanlı koyu griler koyu kırmızıyla çok sofistike görünür.

* Gri, altın, bordo, pasteller ve taba gibi sert olmayan renkler kırmızıya en çok yakışan renklerden.

* Kırmızı bir elbisenin altında en güvenlisi nude tonlarıdır. 

* Kırmızı kabanları da günlük yaşamda tercih ederiz. Kırmızı kabanları siyah ve beyazla kombinlemek en doğrusudur.

* Kırmızı spor jeanler de günlük yaşamın önemli parçalarından birisi. Bu parçaları sade bluz ve göleklerle kombinleyebiliriz.

* Baştan ayağa kırmızı giydiyseniz mutlaka bir köşeden teninizi görelim. Dekolteniz görünümü rahatlatacaktır.

* Kırmızı parçaları sade desenli parçalarla kombinlersek gayet şık kombinler oluşturabiliriz. Çizgiler, puantiyeler gibi.

* Eğer siz kırmızı bir parça kullanmak istemiyorsanız tişört- kot pantolon gibi sade ve spor bir kombini kırmızı ufak detaylarla hareketlendirebilirsiniz. Minik bir kırmızı çanta, kırmızı bir babet, kırmızı bir ruj ya da kırmızı bir güneş gözlüğü…

* Kırmızının yanına en yakışan renklerden  birisi olan siyahı günlük bir kombinde kullanmak için kısa kalın topuklar, şapkalar, iri güneş gözlükleri iyi birer seçenek olacaktır. 

* Ton sür ton tarzda kombinler yapın. Mesela çilek kırmızısıyla kiraz kırmızısını bir arada giyin. Farklı renklerle değil, aynı rengin tonlarıyla oyun alanınızı genişletin. 

* Tamamen kırmızı giyecekseniz yün ve ipek, deri ve şifon gibi farklı kumaşları karıştırabilirsiniz.

* Desenli kırmızı elbiseler de yazın çok tercih ettiğimiz parçalardan. Sade bir sandalet ya da babetle giyilebilir. 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın