Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Kep Atma Töreninde Neler Giyilebilir?

Kep Atma Töreninde Neler Giyilebilir?

“ Kep atma töreni kıyafetleri ve kep töreni elbiseleri neler, kep töreni için kıyafet seçimi nasıl yapılır, kep töreninde ne giyilir sorularına detaylı cevaplar ve örnekler... ”

Sevgili arkadaşlar, internette bu tür bir konunun dolaştığını ve çok net bir cevabın olmadığını görünce bu konuya da bir el atmak ve kendimce bir öneride bulunup işinizi kolaylaştırmak istedim. Birçok kişi bu soruyu sormuş ancak kep ve cübbe ile en uygun kıyafetin ne olduğunu bulamamış görünüyor. Aslında çok düşünülecek ve haftalar öncesinden hazırlanılacak kadar bir durum yok. Zaten gündüz gerçekleştirilen kep atma töreni için abartıya kaçmaya da hiç gerek yok. Cübbe kapalı ve uzun bir giysi olduğu için içinize ne giydiğiniz çok dikkat çekmeyecek haliyle. Kep töreninde giyilecek kıyafetin modası yok zaten

Aslında cübbenin içine istediğinizi giyebilirsiniz. Şöyleki günlük hayatınızda giydiğiniz ve çok süsülü, abartılı olmayan şeyler olmak kaydıyla tabi. Böyle resmi bir törende çiçekli elbise ve abartılı topuklu ayakkabı giymek çok anlamsız olacaktır. Tişört ve Jean de giyebilirsiniz. Seçim elbette size ait ancak uygun ve dikkat çekmeyecek bir şey olsun istiyorsanız sizler için en uygun kıyafetleri ve kombinleri belirtmek istiyorum.

Gündüz gerçekleşen bir mezuniyet töreni için daha günlük ve daha klasik kıyafetler seçmelisiniz. Örneğin; siyah diz üstü kalem etek ve üzerine beyaz sade bir gömlek gibi. Siyah düz ve sade bir elbise, siyah kumaş pantolon ve gömlekte en uygun kıyafetlerden olacak. Ayakkabı olarak ise siyah babet, düz ayakkabı ya da abartılı olmamak kaydıyla topuklu klasik bir ayakkabı olabilir.

Kep ve cübbe genelde koyu mavi, yeşil, kırmızı, bordo, siyah, gri gibi renklerde olur. Yukarıda bahsettiğim siyah ve beyaz kıyafetler bu renklerin için gayet sade ve şık duracaktır.  Herhangi bir renk karmaşası da yaratmayacaktır aynı zamanda.

Şimdi daha görsel olması açısından kep ve cübbe ile giyebileceğiniz tören kıyafeti kombinleri paylaşmak istiyorum. Yazımızı görsellerle tamamlarsak sizin için daha yararlı olacaktır diye düşünüyorum.

İşte kep töreni kıyafetleri….

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın