Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Avangart Moda Nedir?

Avangart Moda Nedir?

“ Bayan giyim tarzlarından biri olan avangart moda terimi nedir ve avangart ne demek, avangart giyim tarzı hakkında detaylı bilgiler... ”

Fransızca kökenli olan bu kelime askeri bir terimdir ve “öncü birlik” anlamına gelmektedir. Ancak diğer alanlarda da kullanıldığı için kelime anlamı değişkenlik göstermektedir. Ayrıca “avantgart”  terimi sanat, kültür ve politika gibi alanlarda “yenilikçi ve deneysel işler/kişiler” anlamına da gelir.

Moda dünyasında da avantgart moda pratik ve günlük yaşamda giyilebilir olmayan ancak sıra dışı malzemelerden farklı, yaratıcı ve sanatsal kıyafetler olarak hazırlanan ürünleri temsil eder. İşte sıra dışı ya da farklı diyebileceğimiz Avangart Moda tasarımlar…

Avangart tasarımcılar;(detaylar için başlığı tıklayın)

  • Giyim ve modaya dair kuralları yıkarak moda sektörüne yeni bir bakış açısı getirmişlerdir.
  • Giyilebilir sanat yaratmak için beklenmedik malzemeler ve teknik beceriler kullanarak modayı sıra dışı yorumlayanlar olarak görülmektedirler.
  • Eğitimsiz bir göz avangart tasarımları modaya karşıt gibi görse de anlayabilenler ve geleceği görebilenler için zamanın çok ilerisindedirler.

 
 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın