Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Jartiyer Nedir?

Jartiyer Nedir?

“ Jartiyer Ne Demek, jartiyer ne zaman giyilir, Jartiyer Takım Nasıl Giyilir, jartiyer modelleri hakkında bilgi ve resimli örnekler... ”

Jartiyer Ne Demek?

Bir iç giyim ürünü olan jartiyer diz üstünde tutmaya yarayan lastikli ve süslü bağlardır. İki parçadan oluşan jartiyerin ilk parçası çoraplardır ve diğer parçası ise bele takılan lastiklerdir. Jartiyerde, stripe adı verilen parça jartiyerin boyunu dilediğimiz gibi ayarlamanızı sağlar. Stripeların ucunda bulunan klipsler ise jartiyerin çoraba tutturulmasına yardımcı olur. Jartiyerlerin farklı modelleri var. Stripe’lar ikisi önde ikisi de yanlarda olmak üzere genelde dört tanedir.

siyah-jartiyer-takimi (1)

Jartiyer modelleri farklı renklerde olabildiği gibi dantel, ipek, saten gibi malzemelerden de olabilmektedir. En çok tercih edilen jartiyer modeli ise siyah ve beyaz denebilir. özellikle gelinler de gelinliklerin altına büstiyerli jartiyer takımları tercih etmektedir.

gelinlik-icin-jartiyer-takimi

Türkçeye, Fransızcadaki jarretière kelimesinden geçmiştir. Özellikle 20. yüzyıl başlarında hemen her kadın tarafından tercih edilen jartiyer çorapları günümüzde külotlu çorapların çıkmasıyla birlikte artık bayanlar tarafından eskisi kadar tercih edilmemektedir. Külotlu çoraplar daha kullanışlıdır ve günlük yaşam için daha uygundur. Ancak özel zamanlar için ise hala seksi olması nedeniyle jartiyer takımları fantezi iç giyimi olarak tercih edilmektedir.

 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın