Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

İlk Buluşmada Makyaj Nasıl Olmalı?

İlk Buluşmada Makyaj Nasıl Olmalı?

“ İlk buluşma, özellikle de kadınlar için çok daha ayrı bir yere sahiptir. Bu buluşmaya gösterilen özen, karşınızdaki kişiye ne kadar değer verdiğinizi gösterir. ”

Kadınlar, ilk buluşmada nasıl bir makyaj yapacaklarını bilemezler. Çünkü güzel görüneyim derken makyajda aşırıya kaçabilirler. Makyajda aşırıya kaçmak ise çirkin bir görüntü yaratabilir. Peki, ilk buluşmada makyaj nasıl olmalı?

Ten Makyajı

İlk buluşma için hazırlık yaparken makyajınıza teninizden başlamalısınız. Cilt tipinize uygun bir fondöten uygulamanız gerekir. Ancak makyaja başlamadan yüzünüzü nemlendirmelisiniz. Cilt renginiz ne ise o tonlarda bir fondöten uygulamalısınız. Çok aşırı derecede fondöten kullanımı yapmamalısınız. Doğal görünümünüzün dışına çıkmamaya gayret etmelisiniz.

Göz Makyajı

İlk buluşmada iyi bir izlenim bırakmak için göz makyajınızın kusursuz olması gerekir. Özellikle de renkli bir göze sahipseniz, yapacağınız makyaj ile gözlerinizi daha da ön plana çıkarabilirsiniz. İnce bir eyeliner çekerseniz, ilk buluşma için gayet uygun olur. Daha sonra kıyafetinize uygun bir far tercihi yapabilirsiniz. Ardından maskara sürerek kirpiklerinizi belirginleştirmelisiniz. Ancak maskara yaparken sadece üst kirpiklerinize uygulama yapmalısınız. Alt kirpiklere yapılan maskara gözün aşağı çekilmesine neden olur.

Dudak Makyajı

Bir kadının dudakları her zaman güzel görünmelidir. Dudağınızın güzel görünmesini ise basit makyaj teknikleri ile sağlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ilk şey, dudak kalemi ile dudaklarınızın şeklini belirgin hale getirmektir. Daha sonra yüzünüze en çok yakışan renk tonlarını ruj olarak tercih edebilirsiniz.

Kontür Ve Allık Uygulaması

Makyajınızı tamamlamak için kontür ve allık uygulamalarını yapmayı ihmal etmemelisiniz. Ancak bu uygulamaları yaparken aşırıya kaçılmamalıdır. Elmacık kemiklerinizin daha fazla belirginleşmesini istiyorsanız, kontürü iyi uygulamalısınız.

İlk Buluşma İçin Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İlk buluşma için makyaj yaparken şunlara dikkat edilmelidir:

  • Bakışlarınızın güzel olmasını sağlayacak olan göz makyajına mutlaka dikkat edin.
  • Aşırı derece makyaj yapmayın.
  • Kullandığınız makyaj ürünlerinin kaliteli olduğuna dikkat edin.
  • Yüz hatlarınızı öne çıkaracak bir makyaj olmasını sağlayın.
  • Uzun süre kalıcı bir makyaj yapın.
  • Makyajda kullandığınız renk tonları arasında bir uyum olsun.

İlk buluşma makyajı, bunlara dikkat edilerek yapılmalıdır. Makyaj, sizi güzel yapan değil, güzelliğinizi ortaya çıkaran bir uygulamadır.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın