Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Giyim Ve Modada Pantolon Seçimi

Giyim Ve Modada Pantolon Seçimi

“ Beden tipimize göre nasıl pantolonlar seçmeliyiz? ”

Pantolon seçimi, vücuttan vücuda farklılık gösteren bir durumdur. Farklı vücut şekillerine (=> Beden Tipleri ve Özellikleri ) farklı tarzda ya da stilde olan pantolonlar yakışabilir. Doğru pantolonu bulmak, vücut şeklini iyi belirlemek ve bu şekilde pantolon tercih etmek vücutta büyük oranla bir değişime ve farklılığa yol açar. Doğru pantolonu bulmak demek, kişinin vücudunun olduğu gibi ya da olduğundan da daha çok güzel, şekilli ve fit durması demektir. Bu açıdan pantolon seçiminde, vücudun da şekli dikkate alınarak bir seçim yapılmalıdır.

Vücut Şekilleri İle Pantolon Seçimi Yapmak Nasıl Olmalıdır?

Vücut şekline göre pantolon seçme konusuna bakıldığında ise örneğin dikdörtgen yapıya sahip olan kişilerin vücudun üstü ile altının aynı ve benzer oranda bir incelik söz konusudur. Olumsuz tarafı ise belin kıvrımsız ve düz bir şekilde inmesidir. Bu bacak şekline her tarzda olabilecek bir pantolon yakışabilir. Düşük bel pantolonlar beli bir tık daha ince göstereceğinden düşük bel pantolon kullanılabilir. Armut vücut tipinde kişinin kalçası geniş ancak üst bölgesi dardır. Düşük bel pantolonlar bu vücut şekli için uygundur çünkü dikkat alt değil üst bölgeye çekilmelidir. Bu şekilde daha güzel sonuçlar elde edilebilir. Elma vücut tipinde vücudun üst bölgesi alt bölgesine göre dardır. Dar paça pantolonların tercihi daha uygundur. Havuç şekli ve renkli desenli pantolonlar tercih edilebilir. Vücudun alt bölgesinin dar olması pantolon seçiminde zorluk çıkarmadığından dolayı seçim yapmak da kolay olmaktadır.

Kum ve Üçgen Vücutlar İçin Seçim Nasıl Olmalıdır?

Kum saati olan vücut şeklinde ince bel ve geniş kalçaya sahip olan vücut, pantolonları da güzel bir şekilde taşımaktadır. Bol paça ve düşük belli pantolonların tercihi bu vücut şekli için uygunluk taşır. Havuç model ya da şalvar olan modeller vücudu olduğundan büyük ve geniş gösterir. O yüzden tercih edilmemelidir. Üçgen vücut tipinde ise omuzlar geniştir ve alt kısım daha düz ve incedir. Yüksek bel ve kalçayı geniş gösteren pantolonlar bu vücut şekli için tercih edilebilir. Üst kıyafetler dar olmalı ancak omuzları öne çıkarmalıdır.

 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın