Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

En Çok Yapılan Moda Hataları Neler?

En Çok Yapılan Moda Hataları Neler?

“ Bariz moda hataları, en kötü moda hataları, en sık yapılan moda hataları neler ve her gün yaptığımız moda hataları hakkında detaylı bilgiler... ”

En Sık Yapılan Moda Hataları

Güzel giyinip, şık olmayı hepimiz isteriz. Ancak doğru giyinmekte bir sanattır ve belli kuralları vardır. Kendimize yakışmayan, vücudumuza uygun olmayan, tenimize uygun olmayan renkleri giymek için ısrar etmek yerine doğru giyinmeyi öğrenmemiz gerek. Sadece trend olduğu için belli renklere, desenlere ya da modellere yönelmek çok bariz moda hataları yapmamıza sebep olabiliyor. İşte bu durumu yaşayıp gülünç duruma düşmemek için daha dikkatli olmalıyız. Peki nedir en sık yapılan moda hataları?

– Doğru renk tonlarını yakalayıp ton sür ton kombin hazırlamak her zaman çok kolay değildir. Bu nedenle baştan aşağı tek bir renge bürünmek çok riskli bir durum. Hele de tek renk tonundaysa bu durum oldukça göz yorucu olacaktır.

baştan aşağı tek bir renge bürünmek çok riskli bir durum

– Bronz bir tene sahipseniz ten renginize yakın tonlarda kıyafetler giyip renk karmaşası yaratmak çok doğru değil. Genelde zıt tonlar daha çok kendini belli eder.

Bronz bir tene sahipseniz ten renginize yakın tonlarda kıyafetler giyip renk karmaşası yaratmak çok doğru değil.

– Geniş kalçalı bayanların kalçalarda büzgülü ya da pilili etek ve elbiseler giymeleri onları olduğundan daha geniş göstereceği için bariz bir moda hatasıdır.

– Önü açık ayakkabılarınız ayağınıza tam yerleşmeli, öne çıkan parmaklar çok çirkin bir görüntüye neden olmaktadır.

 Önü açık ayakkabılarınız ayağınıza tam yerleşmeli

– Tayt üzerine kalçaları örtmeyen, aksine kısa bluz ve tişörtler giymek çok ciddi bir moda hatasıdır diyebiliriz. Tabi çok düzgün bir fiziğiniz varsa istisna olabilirsiniz ama doğru olan tayt üzerine uzun bluz, tişört ve gömlekler giymek.

Tayt üzerine kalçaları örtmeyen, aksine kısa bluz ve tişörtler giymek çok ciddi bir moda hatasıdır

– Pilili etek üzerine uzun üstler giymekte yanlış bir kombindir. Bunun yerine şık ve kısa üstler pililerin güzelliğini kapatmayacaktır (ortadaki fotoğraftaki gibi)

Pilili etek üzerine uzun üstler giymek yanlıştır

– Ayrı desenlerin özellikle ayrı geometrik desenlerin bir arada kullanılması da göz karmaşasına neden olmaktadır.

- Büyük göğüslü bayanların çok desenli ve kruvaze bluz giymesi de daha iri ve geniş görünmelerine neden olmaktadır.

 Büyük göğüslü bayanların çok desenli ve kruvaze bluz giymesi de daha iri ve geniş görünmelerine neden olmaktadır.

– Baştan aşağı tek desen giymekte çok göz yorucu görünmektedir ama bu kombinin de istisnaları olabilir. Desen konusunda çok dikkatli davranmakta fayda var.

– Bilekleriniz kalınsa bileklerinizi gösterecek pantolonlar giymemeye özen göstermelisiniz.

– Dekolte konusunda fazla abartı olduğunda çirkin görünmektedir. Dekolte sadece tek bir bölgede olursa şık ve asil görünebilirsiniz. Hem sırtta, hem bacaklar hem de göğüslerde dekolte fazla abartı olacaktır.  Her şey ayarında olmalıdır.

– Kilolu bayanlar enine desenler kullanmamalı, aksi halde çok daha geniş görünülecektir. Genelde dikine, çizgili ya da minik desenler daha doğru olacaktır.

– Elbiseniz/kıyafetiniz çok gösterişli ise çok fazla takı takmak doğru olmayacaktır.

– Beliniz kalınsa ve yanlarınızda fazlalıklar varsa bu görüntüyü kamufle etmek zorundasınız. Aksi halde çok çirkin bir görüntü oluşacaktır.

– Doğru iç çamaşırı seçmekte kıyafetinizi güzel gösteren önemli bir ayrıntıdır. Çamaşırınız kıyafetinizin içinde asla belli olmamalı.

– Bir önceki günün makyajı tazeleyip güne devam etmeyin. Her zaman bakımlı ve temiz bir cilt üzerine yapılan makyaj her zaman daha doğru olacaktır.

– Topuklu ayakkabılar kadınlar için bir tutkudur ama topuk boyunu abartmamalısınız.

– Trend olan her kıyafeti ofis kıyafeti olarak düşünmemelisiniz. Çünkü sokak modası ile ofis modası arasında çok belirgin sınırlar vardır.

– Açık ayakkabılarla çorap giymekte çok bariz bir moda hatasıdır. Her ne kadar yabancı markaların defilelerinde bu tuhaf durumu görsekte, çok güzel bir görüntü değil maalesef!

– Üzerinize tam oturmayan, sizin bedeniniz olmayan daha büyük ya da daha küçük bedendeki kıyafetleri giymeniz de bir moda hatasıdır. Sizi sıkmayan, iz yapmayan, üzerinizde çok büyük durmayan kendi bedeninizde kıyafetler giymelisiniz.

– Kilolu bayanların mayokini giymesi ve bel kısmındaki fazlalıkları daha çok ortaya çıkarması da bir moda hatası.

– Vintage kıyafetleri çok severiz ama her ortamda giymek çok doğru olmadığı gibi, baştan aşağı da vintage kıyafet ve aksesuarlar giymek sizi tarihte yaşayan biri gibi gösterecektir. En doğrusu vintage parçaları modernize etmek ve modern kıyafet ve aksesuarlarla kombinlemektir.

– Markaların logolarına alıştık ve kabul etmek gerekir ki birçoğu şık durmakta. Ancak bütün parçalarda logo olduğunda bu durum sizi şık göstermediği gibi biraz da görgüsüz gösterecektir.

– Lekeli, yırtık ve yıpranmış kıyafetler de giymemeniz gereken kıyafetlerdendir. Eğer çok sevdiğiniz bir parçaysa evde istediğiniz kadar giyebilirsiniz.

– Kısa boyluysanız kısa şortlardan uzak durmanız sizin yararınıza olacaktır.

– Güneş gözlükleriniz iç mekanlarda kullanmak oldukça sık rastlanan bir moda akımıdır. Adı üstünde güneş gözlüğü açık mekanlarda ve güneşli günlerde kullanılması gereken bir aksesuardır.

 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Fatkini Nedir?
Sonraki Yazı

Fatkini Nedir?

Yorum Yazın