Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Düğünde Ne Giyilir? Düğün Kombinleri

Düğünde Ne Giyilir? Düğün Kombinleri

“ Düğün kıyafetleri nelerdir, düğünde giyilebilecek elbiseler, kır düğününde ne giyilmeli, nikah töreninde ne giyilir, salon düğünlerinde ne giyilir , yemekli düğünde ne giyilir gibi sorulara cevap arıyorsanız detaylı bilgilere yazımızda ulaşabilirsiniz. ”

Düğün çeşitleri de artık çeşitlilik gösteriyor. Kır düğünü, salon düğünü, yemekli düğünler, otel düğünleri yatta yapılan düğünler ve daha birçok alternatif gelin ve damat adaylarının kafasını bile karıştırıyor artık. Peki Düğünde Ne Giyilir ve düğün kombinleri oluştururken nelere dikkat edilmeli biliyor musunuz?

Her düğün konsepti farklı olduğu için giyilecek düğün kombinleri de haliyle çeşitlilik gösterir. Ancak gelin ya da damadın çok yakınıysanız ve çok özenli olmanız gerekiyorsa eğer düğünün nerede, nasıl olduğunun önemi kalmıyor ve siz çok şık olmak durumunda kalıyorsunuz.

Şimdi genel olarak farklı düğün organizasyonlarında nasıl giyinmek gerekir, düğün kombinleri konusunda püf noktalar nelerdir biraz inceleyelim ve fikir verelim sizlere.

  • Eğer bir kır düğünündeyseniz dekolte, şıklık ve aşırı süsten ziyade daha sade ve zarif modellerle konforunuza önem vermeniz gerekecektir. Midi ve mini elbiseler, desenli elbiseler, dantelli elbiseler ve sade çizgilerde, çok yüksek olmayan ayakkabılar ve çantalarla hafif bir makyaj ve abartısız saçlar uygun olacaktır. Aşağıdaki modeller kır düğünlerinde tercih edebileceğiniz modellerden.

  • Yemekli düğünlerde ise istediğiniz kadar özenip abartabilirsiniz, dekolteli modeller tercih edebilirsiniz. Ne de olsa yemekli düğünler ya şık otellerde ya da havuz başları gibi şık mekanlarda yapılır. Dolayısıyla herkes çok dikkat çekici ve güzel olacaktır. Bunca şık insanın arasından çiftin yakını olarak sıyrılabilmeniz ve dikkat çekici olmanız gerekiyor.  Aşağıdaki modeller yemekli düğünlerinde tercih edebileceğiniz şık elbise modellerinden.
  • Salon düğünüyse çok abartıya kaçmayacağınız ama çiftin yakını olarakta sizi belli edecek ölçüde özenli ve güzel bir kombin seçmeniz gerekir. Uzun etekli ve sıcak renklerde şık bir abiye, güzel bir saç modeli ve ışıkların yoğun olacağını düşünerek güzel bir makyaj uygun olacaktır.

  • Nikah törenine gidiyorsanız da sade ama günlük olmayan modelleri tercih etmelisiniz. Kalem elbiseler, kalem etek ve şık bir bluz, klasik bir pantolon ve şık bir gömlekte nikah töreni için uygun olacaktır. Eğer çift çok yakınınız değilse çok günlük olmamak koşuluyla birçok kombin uygun olacaktır. Aşağıdaki modeller nikah törenlerinde tercih edebileceğiniz sade ve şık kıyafetlerden.

  • Deniz kenarında olacak düğünlerde ise gece havanın eseceğini de hesaba katarak kısa ve uçuşan etekli elbiseleri rahatınız açısından   giymemenizi öneririz. Saçınızı da derli toplu yaptırırsanız, rahat olur ve eğlencenin tadını çıkarırsınız. Straplez dar ve mini elbiseler, uzun maxi elbiseler tercihler olacaktır. Aşağıdaki modellerde deniz kenarında olacak düğünlerde tercih edebileceğiniz modellerden.

  • Düğünde ne giyilir sorusuna cevap verdik şimdi düğünde ne giyilmez sorusunu cevaplayalım. Gelinin beyaz giydiğini ve en güzel onun görünmesi gerektiğini saygıyla karşılıyorsak beyaz uzun elbiselerden uzak durmak düğün sahiplerine saygı açısından önemli diye düşünüyorum. Kısa kalem elbise giymenizde sakınca yok ancak geline rakip olacak beyaz bir elbise giymekten uzak durmanızı öneririz.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın