Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Akşam Yemeğinde Ne Giyilir?

Akşam Yemeğinde Ne Giyilir?

“ akşam yemeği için kıyafet seçimi , akşam yemeği için kombinler , akşam yemeğinde ne giyilmeli , akşam yemeğinde ne giysem , akşam yemeğine giderken ne giyilir , iş yemeğinde ne giyilir , iş yemeğine giderken ne giyilir ”

Akşam yemeği davetine giderken ya da birilerini akşam yemeği için davet ettiyseniz nasıl kıyafet seçeceğinize de dikkat etmelisiniz. Sonuç olarak akşam yemekleri özeldir ve özenli olmak gerekir. Öncelikle akşam yemeğinde ne giyilir diye kıyafet seçimine başlamadan önce yemeğin nasıl bir mekanda olduğu bilmek çok önemli.

Akşam yemekleri ya ev ortamında ya da şık bir otelde, restaurantta yani dışarıda bir mekanda olmaktadır. Dolayısıyla nerede olduğu kıyafetinizi ilk önce ilgilendiren konu diyebiliriz.  Diğer önemli konu ise yemekte bulunacak kişilerin yakınlık derecesi. 

1- Akşam yemeği ev ortamında ise dikkat etmeniz gereken diğer konu akşam yemeğinde bulunacak kişilerin yakınlık derecesidir. 

  • Eğer samimi bir aile yemeği ise rahat olabilirsiniz. Böylece  günlüğe yakın şık kıyafetler tercih edilebilir. Tabi samimi bir ortam diye çokta salaş olmamakta yarar var. Şık desenli bir kalem elbise ve bluz, skinny jean ve bluz ya da çiçek desenli harika elbiseler olabilir mesela.

  • Eğer yakın ve samimi olmayan yabancı birileri olacaksa mümkün olduğunca özen göstermeli ve şık olunmalı. Günlük kıyafetler kesinlikle  doğru bir tercih olmaz. Şık bir elbise, pantolon-bluz kombini, etek-bluz kombini doğru tercihler olacaktır.

2- Dışarıda bir mekanda bir yemek davetiyse de bu daveti kendi içinde üç farklı konsepte ayırmak gerekir. Bu bir iş yemeği mi, arkadaşlarla samimi bir yemek mi, özel ve romantik bir yemek mi? Hepsinin de konseptleri farklı olacaktır.

  • İş yemeğinde ise daha çok ofis kıyafetlerine yönelmeli, biraz resmi ve de şık olunmalıdır. Tabi rahat bir kıyafet olması rahat hareket etmenizi sağlayıp görüşmenizi de olumlu etkileyecektir. Bu ayrıntıyı es geçmemenizi öneririz. Aksi halde kendinizi rahat hissetmediğiniz bir kıyafet ne kadar güzel ve şıkta olsa iş görüşmenize odaklanmanızı etkileyecek önemli bir husustur. peplum detaylı ceket ve bluzlar tercih edebilirsiniz. İşte size bir sürü örnek.. ; )

  • Samimi bir yemekte çok aşırıya kaçmadan spor modeller tercih edilebilir. Şık bir jean, kumaş pantolon üstüne güzel bir bluz, büstiyer ve blazer ceket ikilisi ve şık bir topuklu ayakkabı ve zarif, küçük bir çanta olabilir mesela. Şort ve bluz kombini, zarif bir kalem etek ve gömlek kombini ya da desenli bir elbise de uygun olabilir.

  • Özel ve romantik bir yemeğe gidiyorsanız çok şık, zarif ve çekici görünmelisiniz. Bunu da en güzel kalem elbise  ya da düz/shift elbise dediğimiz elbise türleriyle yapabileceğinizi düşünüyorum.

–  Ya da şık bir bandaj elbise ya da straplez bir elbise olabilir. Üstüne de blazer ceket giyebilirsiniz bu tür elbiselerin.

–  Uzun etekli ya da kısa şık bir şifon elbise de oldukça şık olacaktır romantik bir yemekte.

–  Dantelli elbiseler ve etekler de tercih edebilirsiniz romantik bir yemeğe giderken. ne de olsa dantel romantizmi simgelemekte.

Bütün bu maddelere ek olarak kıyafete uygun ve rahat edebileceğiniz şık ayakkabılar, şık bir çanta ve elbette takılar da en az seçeceğiniz kıyafet kadar önemlidir. Bunu da unutmamanızı öneririz ; )

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın