Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Clutch Çanta Nasıl Kullanılır?

Clutch Çanta Nasıl Kullanılır?

“ Clutch ne demek, clutch anlamı, clutch çanta modelleri, clutch çanta modelleri, clutch çanta nasıl kombinlenir ve çanta çeşitleri hakkında detaylı bilgi ve resimli örnekler... ”

Son yılların popüler çanta modeli olan clutch çantalar ilk önce abiye kıyafetlerle kullanılırken günümüzde günlük kombinlere de şıklık katmaya ve giderek sporlaşmaya başladı. Tabi çok abartılı ve metalik olmayanlar için geçerli bu durum. Aksi halde fazla rüküş bir kombin yaratabilirsiniz.

Büyük çantaları sevmeyen ve çok fazla ıvır zıvır taşımayan bayanlar için en ideal çantalardır. Renk, desen ve modelleri de oldukça çeşitli olan clutch çanta modellerini birçok kombininizle kullanabilirsiniz. Daha çok yazın kullanmaya elverişli olan çantaları kışın soğuk ve yağmurlu havalarda kullanmak zor olabilir.

Gece clutch çanta kullanırken abiye elbiselerle, parti elbiseleriyle kombin yapabilirsiniz. Gündüzleri ise topuklu ayakkabı, etekler, skinny jeanlerle spor kombinler yaratabilirsiniz.

Genelde büyük boyutlu zarf şeklinde olan clutch çantalar geceleri kullanılırken, daha küçük kutu gibi minik olanları ise gündüzleri kullanılmaktadır.

Ayrıca isterseniz bu  çantaların bazı modellerinin zincirleri de var, yandan takarak da kullanabilirsiniz yani nasıl rahat ederseniz...

Clutch Çantaların Özellikleri

Boyut: Vücut tipinize uygun olan modelleri tercih etmelisiniz.

Renk: Nötr renk tonlarını seçerseniz daha çok kıyafet kombini yapabilirsiniz.

Malzemesi: Kalın kumaşlardan ve deriden yapılmış clutch çantaları gündüzleri saten, metalik ya da payetli/simli modelleri de gece kombinlerinde kullanabilirsiniz.

Askı/kulp: Askıları olan modeller daha spor denebilir ve günlük kullanımda daha rahat ve kullanışlıdır.

Cep/bölme: Fazla bölmesi olan clutch çantalar eşyaları yerleştirmek yönünden daha kullanışlıdır. Tek bölmesi olanlara ise fazla eşya koymamak kullanım rahatlığı açısından daha uygun olur.

Fonksiyon: Sade modellere yönelirseniz hem gece hem de gündüz kombinlerinizde daha sık kullanabilirsiniz.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın