Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Alçak Topuklu Ayakkabılar

Alçak Topuklu Ayakkabılar

“ Şıklık her zaman yüksek topuklu ayakkabılarla olmaz. Bazen de zerafeti kısa ama şık topuklarla da yakalayabilirsiniz. Aynı 1940larda olduğu gibi... ”

Yüksek topuklar her kadının tutkusu olsa da çoğu zaman işkenceli anlar yaşatıabiliyor. Bazen bu işkenceye katlanmak gerekli olsa da her zaman başka alternatifler de olduğunu bilmekte yarar var.

Tüm kısa topuklu ayakkabı modellerinin temel çıkış noktası aslında  Mary Jane ayakkabılar aslında. Birçok ünlü marka Mary Jane stili veya kısa topuk, kalın topuk ayakkabı modellerine yeni sezon tasarımlarında sıklıkla yer verdiler.

Mary Jane ayakkabı modeli nedir?

Ayağın üstünden doğru kayışı olan modellere diyoruz aslında Mary Jane ayakkabı diye. Çok rahat ve şirin olmakla birlikte biraz çocuk ayakkabısını andırıyor ve şık kadın stilinden biraz uzak gibi aslında. Yinede dönem dönem çok popüler olmayı başarıyor bu kısa topuklu şirin ayakkabılar.

Yazlık ve kışlık olarak farklı tarzlarda ve modellerde kısa topuklu ayakkabılara rastlamak mümkün. Örneğin sandalet tarzında kısa topuklu modeller (yukarıdaki siyah ve asker yeşili ayakkabılar gibi) oldukça tercih edilen kısa topuklu modellerden birisi.

Oxford tarzındaki ayakkabılar ve dans ayakkabıları da genelde kısa topuklu oluyor. Aşağıda örneklerini görebilirsiniz.

Ayrıca kitten topuk yani kedi topuk ayakkabılar da kısa topuklu ayakkabılardan birisidir. İnce topukları olduğu için stilettolara benziyor ve oldukça da şık duruyor. Üstelik alçak topuklu olduğu için çok yormayan kısa topuklu ayakkabılardan.

 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın