Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Abiye Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Abiye Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

“ Abiye seçimi normal kıyafet seçimlerine göre biraz daha özen ve dikkat gerektirmektedir. İşte tam bu noktada bilmeniz gereken noktalara değiniyoruz... ”

Abiye kıyafetler düğün, nişan, balo, kına geceleri ve mezuniyet törenlerinde olmazsa olmaz parçalarından birisidir. Bu tarz özel günlerde akla gelen ilk giyim ürünü abiye elbiseler olmaktadır. Günümüzde çoğu zaman bayanlar nasıl bir abiye kıyafet alacağını bilememektedir. Bu nedenle yüzlerce modeli bulunan abiye elbise seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

Bütçeye Uygun Abiye Elbise Seçimi

Abiye elbise seçiminde bayanların ilk dikkat edecekleri nokta elbisenin fiyatlarıdır. Sektörde her bütçeye uygun abiye modeli bulmak mümkündür. Düşük fiyatlardan uçuk fiyatlara kadar sayısız modellere sahip abiye elbiselerin yanı sıra elbiseye uygun ayakkabı ve aksesuar ürünlerine de bütçe ayırmak gerekmektedir. Bu nedenle abiye elbise seçiminde bütçeye uygun elbise modellerine bakmak bayanlar için daha kolay olmaktadır.

Aksesuar ve ayakkabı seçimi de abiye seçiminde çok önemlidir. Abiyeler için platform ayakkabılar, takılar ve el çantaları tamamlayıcı ürünler olmaktadır. Bu üçlünün abiye elbise ile tam uyum sağladığından emin olunması gerekmektedir.

Giyilecek Ortama Uygun Abiye Elbise Seçimi

Abiye elbise seçimi konusunda kararsız kalan bayanlar için kurtarıcı önceliklerden birisi de ortama uygun elbise seçimidir. Etkinliğin yapılacağı alana göre elbise seçmek hem şık olmanızı sağlayacak hem de elbise seçiminde size büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Açık alanlarda koyu renk abiye elbiseler ile şık aksesuarlar kombin edilebilmektedir. Bunlar dışında etkinliğin düzenleneceği alanın genişliği ve aydınlık olması da elbise seçiminde etkili olmaktadır. Alan ne kadar geniş ve aydınlık ise koyu renkler o kadar bayanları zarif gösterecektir.

Ten Rengi ve Kiloya Göre Abiye Elbise Seçimi

Abiye elbise seçiminde dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise ten rengi ve bayanların kilosudur. Özellikle fazla kilolarından şikayetçi olan bayanlar bazı elbise modelleri ile şık bir görünüme kavuşabilirler. Bunun dışında kilolarından şikayet eden bayanlar bel bölgesine inmeden genişleyen modelleri tercih edebilerek göbek bölgelerini saklayabilirler.

Ten rengi beyaz olan bayanlar çok açık renkli elbiseleri seçmeleri doğru olmamaktadır. Açık renkli elbise seçimleri elbisenin içerisinde bayanların kaybolmasına neden olacaktır. Bu nedenle ten rengine zıt tonlu elbiseler seçmek doğru seçim olacaktır.

 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın