2012 yılının sonbahar kış ayakkabı moda yaz modasının uzantılarını yaşıyor diyebiliriz. Çünkü desenler, modeller, topuk tarzı yazı sezonunun çizgilerini daha kapalı modellerde taşımakta. Ayrıca “color block” denen 2 ton teması yani ana renk naturel bir renk olurken aksesuarlarının başka bir tonda olduğu tarz yine devam etmekte.

Babetler, dolgu topuklar, desenli modeller, metal aksesuarlar, sivri burun ve kalın yüksek topuklar kışında ayakkabı ve bot modellerinde görülmeye devam edecek. Yazdan farklı olarak süet ve deri malzemeler kürk, kadife ve metal malzemelerle kombine edilerek kullanılacak. Geçen sene de gördüğümüz püsküller ve işlemeler görülmeye devam edecek. Bu sene ek olarak dantelli modeller daha ön planda olacak.

Loafer dediğimiz rahat ayakkabı modelleri farklı bir tarzla devam edecek kış boyunca. Farklı ve güzel renklerde olacaklar elbette ;)
İşlemeleri birçok tarzda göreceğiz bu sene. Botlarda, ayakkabılarda, çizmelerde… etnik bir hava veren işlemelere renkli taşlarda eklenmiş.

Ayrıca payetli, pullu, simli stiletto modeller de kışın sık göreceğimiz modeller olacak.

Rahat  giyilebilen lastikli botlar ve çizmelerin modası bu kışın da devam ediyor.

Kürklü bot ve çizmelerde kışı sıcacık geçirmemize yardım edecekler.

Kahverengi, lacivert ve siyahı göreceğiz ama en çok göreceğimiz renk  beyaz olabilir 2012 sonbahar kış sezonunda. Ayrıca vizon ve doreleri de sık göreceğiz.

Bu yıl kış sezonu da renkli ve sıcak geçecek görünüyor.

İşte 2012-2013 Sonbahar Kış Ayakkabı ve Bot Modelleri

[nggallery id=24]

About The Author

YORUM YAZIN