Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Zuhair Murad Moda Tasarımcısı

Zuhair Murad

“ Lübnan doğumlu moda tasarımcı Zuhair Murad'ın hayatı ve moda dünyasındaki yeri.. ”

1971 yılında Beyrut, Lübnan da doğan modacı küçük yaşlarda resim çizmeye başladı. 10 yaşında kendi formasını diken ve lise döneminde bir yarışmada moda alanında birinci olan Zuhair Murad o an modacı olmak istediğinden emin olur ve meslek hayatına bu kararla başlamış oldu.1995 yılında ilk atölyesini kuran ve mesleğe “Haute Couture” tasarımlarla başladı.

2001 yılında Paris Moda Haftasına katılmış ve sonrasında birçok ülkede tanınmaya başlamıştır.

Doğunun gösterişli, ve oryantal havasıyla batının asaleti ve zarafetini birleştiren Lübnanlı modacı dünyaca ünlü sanatçılara elbise hazırladı. Sarah Jessica Parker, Jenifer Lopez, Angelina Jolie, Chrisna Aquilera, Nina Dobrev bunlardan sadece bazıları.

Seksi ve gösterişli bir tarza sahip olan Zuhair Murad parlak, transparan ve işlemesi bol elbiseler hazırlamakta. Ayrıca 2006 yılında MANGO markası ile çalışmaya başladı. Böylece  daha geniş kitlelere ulaşmış ve tasarımları binlerce kişi tarafından sevilen ve takip edilen bir modacı olmayı başarmıştır.

Hazır giyim, çanta, ayakkabı, gelinlik tasarlamaya devam eden tasarımcı yakında erkek koleksiyonu da üreteceğinin haberlerini vermiştir.