Ana Sayfa STİL REHBERİ Yüz Şekline Uygun Saç Modelleri
Yüz Şekline Uygun Saç Modelleri

Yüz Şekline Uygun Saç Modelleri

Yüz şekline göre saç kesim modelleri, yüz şekline göre saç kesimi, yüz şekline göre saç kesimleri, yüz şekline göre saç modelleri hakkında bilgi ve örnekler...

Yüz şekline uygun saç modelleri kişinin estetik bir duruşu olması açısından oldukça önemlidir. Her kadının kendine özgü bir yüz şekli ve buna bağlı olarak kendine özgü bir duruşu vardır. Dolayısıyla bu nedenle de yüzünün şekline uyum sağlayacak bir saç modelinin kesilmesi oldukça önemlidir.

Yüzü yuvarlak olan bir kadın için en çok denenen modeller arasında küt saç modelleri vardır. Saçlarınızın çene hizasında olması ve bunun yanında çeneyi biraz geçmesi daha uzun bir yüzünüz olduğu hissini verecektir. Aynı zamanda asimetrik olan saç modellerini de deneyebilirsiniz. Yan kahküller de genellikle yüzü yuvarlak olan kişilere çok yakışmaktadır. Bu da yüzünüzün daha ince görünmesini sağlayacaktır. Saçlarınızın kısa olmasını isteyebilirsiniz. Bu durumda hacim vermeniz gerekecektir. Yüzü yuvarlak olan bazı kadınlara dümdüz olan saçlar ya da uzun saçlar da yakışmaktadır.

Yüz şekline uygun saç modelleri değerlendirilirken kalp yüz şekline sahip kadınlar alın bölgesini yana doğru kesilen bir kahkülle kapatabilir. Kısacık kesilen saçlar ve hafif dalgalı dağınık olan küt modeller de size oldukça yakışacaktır. Kare yüz şeklinde çene kemiği belirgindir. Çene hizasında çeneye doğru uzanan kısa küt saçlar size oldukça yakışacaktır. Bunun yanında yüzü uzun olan kadınlar için de daha çok uzun ama hareketli olan saç modelleri önerilmektedir.  Katlı kesimler de uygun olacaktır.

Bumerang - Yazarkafe