Ana Sayfa MODA SÖZLÜĞÜ Saç Kesim Modelleri ve İsimleri
Saç Kesim Modelleri ve İsimleri

Saç Kesim Modelleri ve İsimleri

Farklı stillerde bir sürü saç kesimleri mevcut, peki bu stillerin isimleri neler?

Uzun, orta, kısa kesim modelleri...

Küt saç kesimleri: Genellikle boyun hizasında kesilen saçlardır. Özellikle uzun boyuna sahip bayanlarda daha şık durmaktadır. Küt saç kesimlerinde saçlar daha hacimli gözükmektedir. 

Katlı kesimlerde saça asimetrik olarak maşa ile şekiller verilebilir.

Yandan saç kesimi:  Özellikle ince boyunlu bayanlarda harika görünmektedir. Yüz hatları geniş ve uzun olan bayanların sıklıkla tercih ettiği modellerdendir.

Yan tarafı kazınmış saç kesimi: Saçların birbirinden ayrılarak, diğer kısmın tamamen kazınması ile oluşan bir kesim tarzıdır. 

Asimetrik saç kesimi: Sağdan veya soldan traşlı şekilde kesilerek diğer taraf uzun bırakılır. Oldukça farklı olan bu saç kesim modelini  genellikle daha genç yaştaki kişiler tercih eder.

Kahküllü saç kesmi: Aslında her saç tipine uygulanabilen bir kesim yöntemidir. Bayanların alın bölgesinde aşağı doğru inilen kahkül yüz hatlarını olduğundan daha yuvarlak göstermesi bakımından işlevseldir aynı zamanda. Özellikle geniş alınlı bayanlar için çok doğru bir tercihtir.

Makas izli saç kesimi: Kişiye daha havalı, yenilikçi ve trend br tarzdır. 

U saç kesimi: Arkadan bakıldığında u şeklini andırdığı için böyle isimlendirilmiştir. Saç uçları oval şekilde kesildiği için ay kuyruğu ve topuz işlemleri rahatlıkla uygulanabilir.

V şeklindeki saç kesimi: U şekline benzemektedir. Günlük kullanımlarda kolaylık sağladığı için bu model önceden çok sık tercih edilir
 

Bumerang - Yazarkafe