Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Yolculuğa Çıkarken Ne Giyilir?

Yolculuğa Çıkarken Ne Giyilir?

“ Hayatımızın olmazsa olmazlarıdır yolculuklarımız. İş için, seyahat için, eğitim için, ziyaret için ya da başka sebeplerden hepimizin mutlaka yaptığı şeydir yolculuk. ”

Nasıl bir yolculuğa çıkarsanız çıkın mutlaka kendinizi rahat ve konforlu hissettiğiniz kıyafetlere yönelin. İster otobüs, ister tren, ister arabayla olsun.  Farklı alternatiflerle sizler için “yolculukta ne giyilir?” sorusuna bir el atalım istiyorum.

Rahat, mümkünse likralı ve vücuda hava aldıran kıyafetler seçmeniz rahat bir yolculuk için çok önemlidir. 3-4 saatten fazla sürecek araba yolculukları, otobüs, tren ya da uzun uçak seferleri için de bu durum geçerlidir.

Eğer kendi arabanızla gidiyorsanız ve arabayı siz kullanıyorsanız rahat, likralı bir şort, tayt, eşofman gibi esnek ve çok sıkmayan kıyafetler terleme gibi sorunlar yaşamanızı önleyecektir. 

Şortlar ve bol kesimli kot ya da kumaş pantolonlar mevsime göre yolculuk için en uygun seçenekler arasındadır.

Keten, kot ve kumaş pantolonlar dar olmadıkları sürece serin ya da soğuk havalarda yolculukta giyilebilecekler arasında en rahat seçeneklerdir. Belinizi fazla sıkmayan hafif bir keten pantolon hem araç kullanmayı, hem de aracın içinde hareket etmeyi oldukça kolay hale getirecektir.

Yolculuk için yazın sandaletler ve spor ayakkabılar kışın ise yine spor ayakkabılar ve hafif botlar yolculuk kıyafeti altına giyilebilecek en uygun ayakkabı modelleridir. Ayrıca yolculuk için seçtiğiniz ayakkabı rahat, ergonomik ve ayaklarınızı terletmeyecek yapıda olmalıdır.  

Yolculuk için üstünüze de bel ve koltukaltı bölümünü fazla sıkmayan kıyafetleri tercih edebilirsiniz. Mevsime göre her ihtimale karşı üstünüze bir mont, hırka da alabilirsiniz.

KISACASI yolculukta neyle rahat edeceğinizi düşnüyorsanız onu giyebilirsiniz. Esnek, hafif, terletmeyen, kasmayan kıyafetler olması yeterli aslında ;) İyi yolculuklar ... :)

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın