Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Vücut Tipine Göre Uygun Giyinmenin Yolları

Vücut Tipine Göre Uygun Giyinmenin Yolları

“ Bütünüyle şık bir görünüm elde edebilmek isteyen kişilerin kıyafet seçimi sırasında kendi vücut tipini de dikkate alması gerekmektedir. ”

Giyimine özen göstermek isteyen herkesin oldukça vaktini alan konulardan birisi de kıyafet seçimi olarak ifade edilebilir. Kıyafetlerin güzel olması veya modaya uygun olması üzerinizde güzel bir görüntü oluşturabileceğiniz manasına gelmez.

Kendiniz İçin En Uygun Kıyafeti Bulun

Bir başkasının üstünde veya bir vitrinde gördüğünüzde çok beğendiğiniz kıyafetleri kendi üstünüze denediğiniz de aynı etkiyi bulamayabilirsiniz. Kıyafet seçimi sırasında parçanın güzel olmasının yanında vücut tipinize de uygun olması gerekmektedir. Kendinize en uygun kıyafeti seçebilmek için öncelikli olarak kendi vücut tipinizi iyi tanımanız gerekmektedir.

Size en fazla yakışacak olan kıyafet, vücudunuz için en uygun kıyafet olacaktır. En şık kıyafetler bile vücut şeklinize uygun olmadığı takdir de kötü bir görünüme neden olabilirler. Şık bir parça şık olmak için gerekli olan tek kriter değildir. Aynı zamanda kıyafetin vücuda uygun olması ve doğru bir şekilde kombin edilmesi de oldukça önemlidir.

Vücut Şekline Göre Kıyafet Seçimi

Vücudunuzu tanıdığınız takdir de en şık parçaları seçerek kolay bir şekilde şıklık kazanabilirsiniz. Vücut tipinize göre seçmediğiniz kıyafetler hem daha kilolu görünmenize neden olurken hem de boyunuzu olduğunuzdan daha kısa gösterebilir. Ancak vücut tipinize uygun olarak seçtiğiniz kıyafetler ise tam tersi bir etki oluşturabilir.

Kendi vücudunuzu iyi tanıdığınız takdir de uygulayacağınız bir kaç küçük giyim hilesi ile kendinizi olduğunuzdan daha uzun veya olduğunuzdan daha zayıf göstermeniz de mümkündür.

 Vücudunuzu Tanıyarak En Şık Görünüme Kavuşun

Vücudunuzu tanıdığınız da en tarz parçaları seçerek göz alıcı bir şıklık elde edebilirsiniz. Kalça kısmı geniş olan ve bel bölgesi ince olan kişiler yüksek bel pantolon veya etek tercihinde bulunarak hem fazla kilolarını gizleyebilir hem de daha zayıf bir görünüme kavuşabilir.

 Zayıf görünmek için veya uzun görünmek için uzun çizgili kıyafetleri tercih etmeniz gerekir. Boyuna çizgiler hem daha ince hem de daha uzun gösterir. Ancak yatay çizgiler ise daha kilolu bir görünümde olmanıza sebep olur.

Aşağıdaki yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

Dar Omuzlu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Geniş Kalçalı Bayanlar Nasıl Giyinmeli?

Kısa boylular nasıl giyinmeli?

Vücut Tipine Göre Nasıl Giyinilir?

Kilolu Bayanlar Nasıl Giysiler Tercih Etmelidir?

Büyük göğüslü kadınlar nasıl giyinmeli?

Kısa Boyunlular Nasıl Giyinmeli?

Bedeni Uzun Olanlar Nasıl Giyinmeli?

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın