Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Trençkot Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Trençkot Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

“ Sonbaharın gelişiyle trençkot sezonu da açılmış oluyor. Peki trençkotları alırken nelere dikkat etmeli ve vücut tipine göre nasıl seçmeliyiz? ”

Trençkot Seçiminde Dİkkat Edilmesi Gereken Noktalar:

Trençkot rengi

Öncelikle trençkotun rengini doğru seçmelisiniz, ki en orjinal trençkot rengi bejdir. Kahve, siyah, krem ve beyaz renkler her daim bej renginden sonra gelir. Bej, kahve veya lacivert tonlarında bir trençkotu hemen hemen her renkle başarılı bir şekilde kombinleyebilirsiniz

klasik-trenckot-rengi-bej

Ünlü İngiliz trençkot markası Burberry nin reklam çekiminden... Cara Delevigne ve Kate Moss Burberry trençkotlarıyla...

Trençkot tarzı

 Çıkış noktası İngiltere ve Burberry markası olan trençkot aslında İngiliz asilzadelerinin tercih ettiği bir erkek kıyafetidir ve bu nedenle de doğası gereği resmi bir havaya sahip erkeksi bir dış giyim çizgisine sahiptir.

Bunlar haricinde farklı desenlerde kumaşlarla tasarlanan ya da iki renk kullanılan trençkot modelleri de bulunmakta.

Dolayısıyla çok fazla spor sayılamaz ama günümüzde salaş ve spor modellerini görmek mümkün tabiki. Ancak herşeyi orjinal haliyle tercih edenlerdenseniz bu güzel ve asil parçayı iş dünyasında daha çok kullanmanızı öneririm.

Trençkot boyu

Kısa ve kilolu iseniz uzun trençkotları tercih etmelisiniz. Hem daha zayıf hem de daha uzun görünürsünüz.Ayrıca düğmelerinizi de bağlamazsanız hem rahat eder hem de kilonuzu kamufle etmiş olursunuz.

Kısa trençkot modelleri uzun boylu kadınlar için daha uygun olmakla. Ayrıca belirtmekte yarar varki trençkotunuzun kol boyu da şık bir görünüm için oldukça önemli.

uzun trençkotlar

Uzun trençkotlar ise hem kısa hem de uzun boylulariçin uygun modellerdir.

Beden tipinize ve boyunuza göre trençkot tercihi yaparken;

Boyunuz kadar vücut ölçüleriniz de çok önemli. Büyük göğüslere sahip bayanlar varsa göğüs hizasında cep olan trençkot modellerinden uzak durmalılar. Bu daha kalabalık ve daha kaba bir görünüme neden olacaktır.

Omuzdan apoletli trençkotlar dar omuzlu bayanlar için doğru bir seçim olacaktır. Hem omuzlar geniş görünecek hemde modele hareket katılmış olacaktır.

Farklı tarzlarda ve boylarda trençkotlar

Deri Detaylarla Trençkot Modelleri

Trençkotlarda deri detayları çok görebilirsiniz. Hattabazen trençkotun tamamını deriden görmeniz de mümkün. 

Farklı tarzlarda, renklerde ve boylarda çeşit çeşit modelleri bulmak mümkün. Sadece ne istediğinize ve size hangisinin yakışacağına dikkat etmeniz gerekiyor ;)

 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın