Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Stiletto Ayakkabı Nasıl Giyilir?

Stiletto Ayakkabı Nasıl Giyilir?

“ Kadınların en büyük tutkusudur topuklu ayakkabılar. Stiletto ayakkabılar ise kadın denilince akla gelen ilk aksesuardır... ”

Stiletto Ayakkabı Giyme Sanatı

Stiletto ayakkabı; ince topukları ve sivri burnu olan oldukça yüksek ama çok seksi ve çok feminen bir ayakkabı modelidir.

Zarafet denince akla ilk gelen ayakkabılardan biridir stilettolar ve her kadının gardırobunda en az bir tane mutlaka bulunması gereken en önemli kurtarıcıdır. Çünkü her ortama her zamana ayak uydurabilen zamansız bir moda aksesuardır.

İyi bir stiletto kalıcı bir yatırımdır. Zamansız ve modası geçmeyen bir parçadır. Stiletto ayakkabı modelleri için galerimize göz atabilirsiniz.

Stiletto alırken nelere dikkat edilmeli?

Stiletto alırken ayakkabının “iskeletinin” sağlam olması çok önemli.

Topuk yükselti noktası ergonomik olarak dizayn edilmiş olmalı ve ökçeler yere sağlam bir şekilde basmalı.

Ayağınıza tam oturmalı, büyük olmamalı. Oynayan topuklar hem yürüyüşü bozar, hem de burkulmalara neden olabilir.

Dar elbise ve eteklerinizle, dar paça pantolonlarınızla kombinleyebileceğiniz gibi midi eteklerin de bir numaralı dostu olan stilettolar ofis yaşamında giyebileceğiniz en iyi ayakkabılardır. Gece dışarı çıkarken de, işe giderken de kullanıma en uygun ayakkabılardan biri olması stilettoları kadınların vazgeçilmezi yapmaya yetiyor.

Kalem etekler ve stiletto ayakkabılar

etekler-silettolar

Ofiste veya özel yaşamınızda tercih edebileceğiniz kalem eteklerinize en çok yakışacak ayakkabıdır stilettolar. Kombininizi blazer ceket ve şık bir bluz ile sweatshirtlerle, kazaklarla veya top crop denilen kısa üstlerle tamamlayabilirsiniz.

Dar Pantolonlar ve stiletto ayakkabılar


Keten, deri, kumaş veya jean olsun, bilek hizasında biten dar paça pantolonlarınızı stiletto ayakkabılarla kommbinleyebilirsiniz. Pantolonlar arasında İspanyol paça pantolonlar stilettolar ile birlikte pek uyumlu olmayacaktır. Çünkü İspanyol paçalar kalın topuklarla daha uyumlu görünürler.

Elbiseler ve stiletto ayakkabılar

Sade, gösterişli, dar ya da bol olsun, uzun, midi, kısa olsun hemen her elbise stiletto ayakkabılarla muhteşem görünürler. Eğer elbise ve stiletto kombininizi özel bir gecede giymek istiyorsanız, zarif bir clutch ve portföy çanta kullanabilirsiniz. Bu tür bir kombini daha sade bir elbise seçip, üzerinize deri bir ceket giyerek ve günlük bir çanta tercih ederek, gündüz de kullanabilirsiniz.

Günlük kullanımda da klasik bir stiletto hemen her ortamda işinize yarar. Eğer çarpıcı stillerden hoşlanıyorsanız yılan derisi, süet, desenli, altın detaylı ya da rugan stilettolar da diğer güzel alternatiflerden olacaktır.

Nasıl bir stiletto seçmelisiniz?

İnce bir ayak yapınız varsa sivri burunlu stiletolar tam size göre olabilir.

Taraklı ayak yapısına sahipseniz o zaman daha yuvarlak burunlu stilettoları denemelisiniz.

Ten renkli stilettolar bacak boyunu uzun gösterdiği gibi aynı zamanda kadınların feminen bir görünüme kavuşmasını sağlıyor.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın