Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Sigaret Pantolon Nedir? Sigaret Pantolonun Tarihi

Sigaret Pantolon Nedir? Sigaret Pantolonun Tarihi

“ Bayan kumaş pantolon çeşitleri, pantolon çeşitleri bayan, pantolon çeşitleri isimleri, sigaret pantolon çeşitleri ve sigaret pantolon modelleri hakkında detyalı bilgi ve görseller... ”

İnce bir tasarıma sahip olup bileklerde biten ve bilekleri açık bırakan pantolonlara sigaret (cigarette) pantolon denir. Sigaret pantolon skinny jeans olarakta bilinir. Ancak skinny modeller daha çok kot yani denim kumaşlardan üretilirken sigaret pantolonlar klasik pantolon kumaşlarından üretilir.

Sigaret pantolonlar moda tarihine 1800’lü yıllarda girmiştir. 1950’li yıllarda Marilyn Monreo tarafından giyilmeye başlanan bu pantolonlar 1960’lı yıllarda da Audrey Hepburn ile özdeşleşmiştir.

1990’lı yıllarda ise dönemin stil ikonularından ünlü top model Kate Moss ve oyuncu  Siena Miller gibi ünlü isimlerle tekrar moda sahnesine çıkmış ve günümüze dek popülaritesini kaybetmemiştir.

Son yıllarda denim, kadife, kumaş gibi birçok çeşit kumaştan üretilen sigaret pantolon modelleri çok popüler. Özellikle topuklu ayakkabılarla çok şık duran sigaret pantolon modelleri her renkte görünümüyle günümüzün favori modellerinden.

Sigaret pantolonların özellikleri:

  • Sigaret pantolonlar şekli itibariyle sizi daha ince ve zarif gösterir.
  • Sigaret pantolonlar topuklu ayakkabıyla olduğu kadar babetlerle de çok şık durmaktadır. Ayrıca denim modeller spor ayakkabılarla da harika görünür.
  • Sigaret pantolonları vücut şeklinize göre ister kısa bluzlarla ya da uzun tuniklerle giyebilirsiniz.
  • Sigaret pantolonlar yüksek belli, düşük belli olabilir. Vücudunuza göre doğru tercihi yaparsanız herkeste olduğu gibi sizde de harika duracaktır.
  • Özellikle kumaş sigaret pantolonlar zamansız modayı yansıttığın için her dönem herkes tarafından giyilen modellerden birisi kabul edilmektedir.

 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın