Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Saç Kesim Modelleri ve İsimleri

Saç Kesim Modelleri ve İsimleri

“ Farklı stillerde bir sürü saç kesimleri mevcut, peki bu stillerin isimleri neler? ”

Uzun, orta, kısa kesim modelleri...

Küt saç kesimleri: Genellikle boyun hizasında kesilen saçlardır. Özellikle uzun boyuna sahip bayanlarda daha şık durmaktadır. Küt saç kesimlerinde saçlar daha hacimli gözükmektedir. 

Küt saç kesimleri

Katlı saç kesimlerinde saça asimetrik olarak maşa ile şekiller verilebilir.

Katlı saç kesimleri

Yandan saç kesimi:  Özellikle ince boyunlu bayanlarda harika görünmektedir. Yüz hatları geniş ve uzun olan bayanların sıklıkla tercih ettiği modellerdendir.

Yandan saç kesimi

Yan tarafı kazınmış saç kesimi: Saçların birbirinden ayrılarak, diğer kısmın tamamen kazınması ile oluşan bir kesim tarzıdır. 

Yan tarafı kazınmış saç kesimi

Asimetrik saç kesimi: Sağdan veya soldan traşlı şekilde kesilerek diğer taraf uzun bırakılır. Oldukça farklı olan bu saç kesim modelini  genellikle daha genç yaştaki kişiler tercih eder.

Asimetrik saç kesimi

Kahküllü saç kesmi: Aslında her saç tipine uygulanabilen bir kesim yöntemidir. Bayanların alın bölgesinde aşağı doğru inilen kahkül yüz hatlarını olduğundan daha yuvarlak göstermesi bakımından işlevseldir aynı zamanda. Özellikle geniş alınlı bayanlar için çok doğru bir tercihtir.

Kahküllü saç kesmi

Makas izli saç kesimi: Kişiye daha havalı, yenilikçi ve trend kazandıran bir modeldir.

U saç kesimi: Arkadan bakıldığında u şeklini andırdığı için böyle isimlendirilmiştir. Saç uçları oval şekilde kesildiği için ay kuyruğu ve topuz işlemleri rahatlıkla uygulanabilir.

U saç kesimi

V şeklindeki saç kesimi: U şekline benzemektedir. Günlük kullanımlarda kolaylık sağladığı için bu model önceden çok sık tercih edilir
V şeklindeki saç kesimi

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın