Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Retro Giyim Nedir?

Retro Giyim Nedir?

“ Giyim stilleri isimleri neler, moda terimleri ve anlamları hakkında detyalı bilgiler, retro elbise modelleri ve retro kıyafet nedir, Retro modası hakkında detaylı bilgi ve resimli örnekler... ”

Retro giyim, geçmişte oldukça moda olan parçaların yeniden moda olmasıdır. Örneğin aşağgıdaki görselde ikinci resim 1950lere ait bir elbiseyi gösteriyor. Yanlardaki elbiseler ise 50lere benzeyene tarzda son yıllarda tasarlanan retro elbiseler.

retro giyim modası

Geçmişin izlerini taşıyan parçaları hep sevmişizdir. İnsanoğlu geçmişten ayrı bir tat alıyor sanırım. 60lı yılların A kesim elbiseleri günümüzde yine popüler elbise modellerinden birisi. 

retro giyim modası

70lerde popüler olan ispanyol paça pantolanlar 90lı yıllarda ve hatta günümüzde hala tercih edilen pantolonlardan. retro giyim modası

Ayrıca 90’lı yılların ortalarına doğru balon etekler moda olmuştu. Günümüzde değişik versiyonlarını hala görmekteyiz.

retro giyim

İşte geçmişte moda olmuş ve günümüzde de geçmişin farklı şekilde yorumlanarak sunulmasıyla retro giyim tarzı oluşturulmuştur. 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın