Türkiye ve Dünyadan Giyim ve Moda hakkında en son trendler. Ünlü modacıların ve Markaların en son kreasyonları ve daha fazlası için giyimvemoda.com

Örgü Kolye Tasarımları

Örgü Kolye Tasarımları

“ Boncuk kolye modelleri, boncuk kolye yapımı , kolay kolye yapımı , kolay takı tasarımları nasıl yapılır, takı tasarımı örnekleri ve detaylı bilgiler... ”

Bu yazımda sizlerle kendi yaptığm boncuklu kolye tasarımlarını paylaşmak istiyorum. Yapılışı da gayet basit aslında bu kolyelerin. Önce seçtiğim boncukları istediğim renkte bir ipe diziyorum (sade bonzuklar ya da karma boncuklar) sonrasında da aralarında bazen iki bazen bir zincir çekerek tığ ile örüyorum. Sonrasında da gerekiyorsa kolye bağlantısı takıyorum. Baı kolyeler uzun olduğundan ve de başımızdan geçtiğinden bağlantı takmama gerek kalmıyor.

Bazı görsellerde 4 farklı resim var. Bunun anlamı kolyenin dört farklı şekilde kullanılabileceği anlamına gelmekte. Kolyeyi bu şekillerden istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Yeşil ve sarı kum boncuklu iki kolyeyi ise annemin seneler önce yaptığı kolyelerden yaptım. Eskiden oyaydı ama şimdi kolye oldular ;) Bahsettiğim kolyeler ise şunlar;

 

Şimdi yaptığım kolye tasarımlarına göz atalım...

 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Paylaş

Yorum Yazın